Panasonic wprowadza zmodernizowane wersje Toughbooków

0

Panasonic zaprezentował zmodernizowane wersje komputerów przenośnych z serii Toughbook. Modele CF-19 oraz CF-31 zyskały nowe podzespoły i zostały dostosowane do obsługi systemu operacyjnego Windows 8 Pro. Urządzenia, należące do najbardziej wytrzymałych komputerów w ofercie firmy, są przeznaczone do mobilnej pracy w najtrudniejszych warunkach zarówno terenowych, jak i atmosferycznych.

Panasonic Toughbook CF-19 został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-3340M vPro o częstotliwości 2,7 GHz (3,4 GHz) i układ graficzny Intel HD 4000. Dysponuje także wyświetlaczem LCD o przekątnej 10,1 cala osiągającym jasność do
6 500 cd/m2 oraz mechanizmem obrotowym, który pozwala na łatwe przekształcenie komputera w tablet. Urządzenie w zależności od potrzeb użytkowników może być wyposażone w ekran dotykowy lub opcję Dual Touch. Notebook zapewnia do 10 godzin wydajnej pracy na baterii bez konieczności ładowania.

Zmodernizowany Toughbook CF-31 będzie dostępny w dwóch wersjach sprzętowych. W wariancie podstawowym zostanie wyposażony w ten sam procesor i układ graficzny, co CF-19. Osoby, które zdecydują się na wybór wersji zaawansowanej otrzymają urządzenie z bardziej wydajnym procesorem Intel Core i5-3380M vPro o częstotliwości 2,9 GHz (3,6 GHz) i kartą graficzną AMD Radeon HD 7750M. Urządzenie posiada 13,1-calowy ekran o jasności do 1 200 cd/m2.

Dzięki obudowie wykonanej ze stopu magnezu podzespoły obu modeli notebooków są zabezpieczone przed uderzeniami, upadkiem z wysokości do 180 cm oraz naciskiem do 100 kG. Ponadto urządzenia gwarantują wydajną pracę w szerokim zakresie temperatur od -20oC do +60oC, zwiększoną odporność na pył i wodę oraz dysponują matrycą wyposażoną w filtr redukujący odbijanie promieni słonecznych. Użytkownicy zainteresowani dostępem do szybkiego Internetu mobilnego będą mogli także zainstalować opcjonalny moduł transmisji danych w technologii HSPA+, pozwalający na przesył z prędkością do 14,4 Mbps.

Na polskim rynku urządzenia będą dostępne u Autoryzowanych Partnerów Panasonic od września 2013 w sugerowanych cenach:
– Toughbook CF-19 – od 17 900 zł netto;
– Toughbook CF-31 – od 19 900 zł netto.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ