Wideokonferencje – ograniczaj delegacje lub pracuj zdalnie

0

Komunikacja wideo na odległość w czasie rzeczywistym z partnerami handlowymi lub współpracownikami stała się nieodłącznym elementem współczesnego świata biznesu. Może ona w wielu przypadkach zastąpić podróże służbowe, a także znacznie ułatwia pracę w zespołach.

Partnerem akcji „Miesiąc bezpiecznej i szybkiej komunikacji” jest firma innovaphone.

Jednym z przykładów narzędzi do wideokonferencji dla firm jest innovaphone Conferencing. Ta aplikacja jest zintegrowana z systemem Unified Communications Client myPBX. Prosty i przejrzysty interfejs użytkownika umożliwia administratorowi lub moderatorowi konferencji jednym kliknięciem myszy zarządzanie wirtualnymi pokojami konferencyjnymi, łącznie z przydzielaniem elastycznych kodów wybierania oraz niektórych opcji monitorowania. Administrator konferencji posiada w Client myPBX aktualne informacje o uczestnikach konferencji, który z uczestników właśnie zabiera głos oraz może w razie potrzeby wyciszyć wybranego uczestnika.

W zależności od rodzaju zainstalowanej bramki możliwa jest organizacja konferencji z max. 60 uczestnikami. W innovaphone Conferencing użytkownicy mają możliwość wyboru między konferencjami audio i wideo. Application Sharing (udostępnianie dokumentów o aplikacji) dostępne jest w obydwu przypadkach i umożliwia prostą organizację oraz prowadzenie wewnętrznych webinariów i innych konferencji online. Po zalogowaniu się do pokoju konferencyjnego prezentacja zostanie automatycznie wyświetlona na komputerze. Conferencing App ma funkcję identyfikacji głosu. Podczas konferencji z wieloma użytkownikami na ekranie widoczny jest zawsze obraz wideo tego użytkownika, który aktualnie zabiera głos. Aplikacja innovaphone Application Sharing (z wideo) dostępna jest dla wszystkich konferencji, również dla abonentów zewnętrznych przez WebRTC, czyli komunikację w sieci Web w czasie rzeczywistym (Real Time Communication).

Szczególną formą konferencji telefonicznych są zorganizowane ad-hoc konferencje Broadcast. Do wybranej grupy użytkowników systemu telefonicznego VoIP innovaphone PBX jest wykonywane połączenie z wykorzystaniem specjalnego numeru Broadcast (rozgłoszeniowego). Odebranie połączenia powoduje przyłączenie użytkownika do konferencji. Regularnie przeprowadzane konferencje typu Broadcast z ustaloną wcześniej listą uczestników umożliwiają efektywną i szybką wymianę informacji.

Więcej informacji na temat innovaphone Conferencing.

Miesiąc bezpiecznej i szybkiej komunikacji

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ