Bezpieczna komunikacja – z każdego miejsca i urządzenia

0

innovaphone opublikowała Whitepaper na temat „Anywhere Workplace”, który porusza główne zagadnienia związane z obecnymi trendami technologicznymi w profesjonalnej komunikacji korporacyjnej.  

CBRE, międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych, przeprowadziła badania, jak będzie wyglądało biuro przyszłości („Fast Forward 2030”). Wg CBRE w przyszłości zniknie prawdopodobnie tradycyjne miejsce pracy przy biurku. Pracownicy staną się bardziej mobilni, również w obrębie firmy, w zależności od nastroju i zadań będą mogli swobodnie przemieszczać się po całym biurze w poszukiwaniu miejsca do pracy. Każdy pracownik może zabrać „w plecaku” swój numer wewnętrzny, zalogować się i pracować na dowolnym komputerze. Elastyczność systemu komunikacyjnego  jest zatem decydującym kryterium w wyborze nowoczesnego i przyszłościowego rozwiązania komunikacyjnego dla biznesu.

innovaphone PBX gwarantuje taką właśnie elastyczność. System ten łączy standardowe funkcje telefonii IP oraz kompletne rozwiązanie Unified Communications (UC), spełniając wszystkie wymagania stawiane przez trend „Anywhere Workplace”. Unified Communications Client myPBX jest  bardzo prosty w użyciu. Parę kliknięć myszy umożliwia optymalną komunikację z wykorzystaniem wszystkich możliwych telefonów – telefonu biurkowego, komórkowego lub Software Phone. myPBX łączy różnorodne elementy Unified Communications w jeden, przejrzysty interfejs użytkownika: klasyczną telefonię IP, audiokonferencje, katalogi firmowe, historię połączeń, informacje Presence, chat, Collaboration Sessions, wideokonferencje i wideotelefonię – z Webclient myPBX innovaphone wszystko jest możliwe.

Maksymalna mobilność
Czy chcesz korzystać z wszystkich funkcji i aplikacji PBX podczas podróży? Nie ma problemu – aplikacje innovaphone Apps dla iOS i Android przekształcą w krótkim czasie Twój smartfon lub tablet w urządzenie innovaphone. Pracownicy, którzy często podróżują, mają możliwość korzystania z funkcji telefonii IP w swoim smartfonie, bez żadnych ograniczeń przestrzennych. Co więcej, dzięki „innovaphone One Number Concept” użytkownicy osiągalni są zawsze pod tym samym numerem wewnętrznym bez względu na to, z jakiego urządzenia końcowego korzystają i gdzie się obecnie znajdują.

Zwiększone wymogi w kwestii bezpieczeństwa danych
Powszechne korzystanie ze smartfonów i oprogramowania UC w komunikacji biznesowej stanowi wyzwanie dla działów IT w kwestii zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa danych firmowych. innovaphone Reverse Proxy nadaje się doskonale do  wykorzystania w scenariuszach Anywhere Workplace. Stanowi on ważny element koncepcji bezpieczeństwa innovaphone, jest niezależną częścią centrali innovaphone i centralnym organem dla wszystkich połączeń przychodzących z Internetu. Pozwala to na wykrycie i zablokowanie ataków na bardzo wczesnym etapie. Migracja z sieci ISDN do systemów opartych na IP oznacza wzrost liczby łączy SIP i otwarcie każdej PBX do sieci Internet. Proces ten wymaga dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa podczas przesyłania danych. innovaphone Session Border Controller (SBC) obsługuje wszystkie istotne mechanizmy bezpieczeństwa i niezawodnie chroni system innovaphone PBX przed atakami z Internetu. innovaphone SBC jest zintegrowany bezpośrednio z centralą innovaphone, dodatkowe zewnętrzne zabezpieczenie lub Third-Party SBC nie jest wymagane. Wszystko to upraszcza instalację, zapewnia 100% kompatybilności i zapewnia korzyści ekonomiczne dla klientów.

Whitepaper „Anywhere Workplace”, który zawiera istotne kwestie dotyczące profesjonalnych rozwiązań komunikacyjnych dla biznesu, pobrać można bezpłatnie pod adresem: www.innovaphone.com/pl/services/anywhere-workplace.html.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ