SUSE Manager usprawnia zarządzanie wdrażaniem i eksploatacją

0

Firma SUSE udostępniła oprogramowanie SUSE Manager 2.1 – nową wersję narzędzia do zarządzania serwerami linuksowymi, przeznaczonego zarówno dla systemów SUSE Linux Enterprise Server, jak i Red Hat Enterprise Linux. W SUSE Manager 2.1 dodano wiele nowych funkcji.

SUSE Manager 2.1 umożliwia zarządzanie całością cyklu eksploatacji środowisk linuksowych, w tym zarządzanie zasobami, udostępnianiem zasobów, pakietami, aktualizacjami, konfiguracją i wdrażaniem. Wbudowane w SUSE Manager mechanizmy monitorowania stanu systemów i zarządzania zgodnością z wymogami przepisów dają administratorom informacje konieczne do szybkiego podejmowania niezbędnych działań zaradczych.

Nowy SUSE Manager, oparty na wersji 2.1 projektu open source o nazwie Spacewalk, wyposażony jest w szereg przydatnych funkcji, do których należą:

  • Usprawniony kreator instalacyjny,
  • Ulepszony interfejs użytkownika korzystający z przeglądarki internetowej, przystosowany do pracy na małych ekranach. Opracowany przez SUSE nowy interfejs wzbogacił projekt Spacewalk.
  • Funkcja łączenia działań pozwala wykonywać powiązane ze sobą czynności w jednym kroku, oszczędzając czas i zwiększając produktywność.
  • Mechanizm zautomatyzowanego konfigurowania umożliwia administratorom włączanie, wyłączanie i powtórne uruchamianie nowych systemów za pośrednictwem protokołu IPMI.
  • OpenScap (implementacja SCAP, czyli Security Content Automation Protocol, w wydaniu open source) to ustandaryzowane podejście do bezpieczeństwa systemów korporacyjnych. Mechanizm ten umożliwia skanowanie systemów pod kątem konfiguracji oraz zagrożeń i łatwe porównywanie jego wyników.
  • Łatwy w użyciu interfejs dla danych CVE, wprowadzający zautomatyzowane eliminowanie słabych punktów, ocenę bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów.
  • Funkcja blokowania pakietów, pozwalająca zabezpieczyć pakiety przed niepożądaną zamianą na nowsze lub starsze.

.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ