Polskie centrum danych Aruba Cloud

0

Aruba Cloud, europejski dostawca usług w chmurze, rozwija działalność w Polsce. Firma uruchamia centrum danych w Warszawie, które ma zaspokoić potrzeby nie tylko rodzimych klientów, ale również stać się przyczółkiem do ekspansji na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Partnerskie centrum Aruba Cloud zostało ulokowane w warszawskim obiekcie lidera polskiego rynku data center, posiadającego wysoki standard niezawodności Tier III+. Jest to już ósme centrum danych grupy Aruba w Europie, które ma zaspokoić potrzeby nie tylko rodzimych klientów, ale również stać się przyczółkiem do ekspansji na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Otwarcie centrum danych w Polsce jest naturalnym etapem w rozwoju firmy, która na rodzimym rynku działa od ponad dwóch lat budując od podstaw swoją pozycję. Od momentu wejścia na polski rynek Aruba Cloud pozyskała już blisko 15 tys. użytkowników, co skłoniło zarząd grupy Aruba do poczynienia dalszych inwestycji w naszym kraju. Uruchomienie lokalnego centrum danych związane jest z chęcią dotarcia do polskich klientów, dla których przechowywanie danych wyłącznie na terenie kraju ma priorytetowe znaczenie. Jest to też element strategii ekspansji usług chmurowych Aruba Cloud na Wschód, szczególnie na Ukrainę, gdzie firma dostrzega duże zainteresowanie biznesu modelem cloud.

Centrum danych Aruba Cloud DC – PL1 wyróżnia zastosowanie wysokiej klasy sprzętu. Zgodnie z globalną strategią firmy Aruba, polskie centrum danych wyposażone zostało w infrastrukturę wyłącznie renomowanych producentów, z jakimi Aruba od lat współpracuje w Europie. Są to m.in. najnowsze modele serwerów Della, procesorów Intela (Xeon® E5) oraz dysków SSD. Nacisk na najwyższą jakość usług widoczny jest także w tym, że Aruba Cloud – w odróżnieniu od wielu konkurentów – w jednym fizycznym procesorze lokuje jedynie dwa wirtualne. To przekłada się na wyższą wydajność i stabilność działania usługi Cloud Pro i jest standardem stosowanym we wszystkich centrach Aruby.

W nowym centrum danych rodzimi klienci Aruba Cloud mogą korzystać ze wszystkich rodzajów usług IaaS (Infrastructure as a Service), jakie grupa Aruba świadczy na rynkach Europy Zachodniej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ