Citrix przejmuje firmę Sanbolic

0

Citrix ogłosił finalizację transakcji przejęcia firmy Sanbolic, dostawcę rozwiązań w zakresie wirtualizacji pamięci masowej, zorientowanej na obsługę dużych obciążeń roboczych.

Technologia firmy Sanbolic pozwala klientom na wykorzystanie pamięci masowej zdefiniowanej programowo do optymalizacji procesu dostarczania charakterystycznych dla aplikacji obciążeń roboczych z dowolnego nośnika – dysków SSD, Flash, twardych dysków sieciowych NAS, SAN, zarówno po stronie serwerowej oraz we wdrożeniach chmurowych. Przejęcie zestawu technologii Sanbolic w połączeniu z rozwiązaniami Citrix XenDesktop, XenApp i XenMobile pozwoli Citrix na rozwój rozwiązań, które poprawią ekonomię oraz zmniejszą złożoność firmowych wdrożeń z zakresu dostarczania aplikacji Windows oraz wirtualnej infrastruktury desktopów (VDI).

Rozwiązania Sanbolic pozwalają na to, by firmowe wdrożenia były dystrybuowane i dostępne z każdej lokalizacji i za pośrednictwem dowolnej chmury obliczeniowej, skalowalne w liniowy i łatwy do przewidzenia sposób, z uproszczoną funkcją provisioningu i zarządzania oraz zwiększoną ogólną wydajnością. Zespół Sanbolic zostanie włączony w strukturę organizacyjną Citrix. Szczegółowe warunki przejęcia nie zostały ujawnione.

Redukcja złożoności infrastruktury i pamięci masowej dla procesu dostarczania aplikacji i VDI

Firmy będą mogły stosować wirtualne aplikacje i VDI w całej organizacji, jednocześnie gwarantując wysoki poziom usług związanych z obciążeniami roboczymi. Choć koszty sprzętu i licencji oprogramowania są w pełni znane, to właśnie pamięć masowa często sanowi barierę dla efektywnych kosztowo i łatwych wdrożeń tego typu. Wraz z przejęciem firmy Sanbolic, Citrix będzie mógł oferować szeroką gamę rozwiązań o jak najlepszych w swojej klasie parametrach w zakresie ceny, wydajności, efektywności wykorzystania, bezpieczeństwa i elastyczności. W odróżnieniu od innych rozwiązań dostępnych na rynku rozwiązanie Citrix pozwoli klientom na korzystanie z już istniejącej infrastruktury pamięci masowej, zasobów sieciowych i infrastruktury IT zarówno lokalnie lub w chmurze.

Obecnie ponad 200 klientów Citrix wykorzystuje rozwiązania firmy Sanbolic, by zagwarantować ciągłą dostępność i możliwość grupowania w odniesieniu do lokalizacji swoich wdrożeń XenApp i XenDesktop. Citrix będzie współpracował ze swoimi partnerami technologicznymi, integratorami i kanałem partnerskim, w celu oferowania rozwiązań pamięci masowej swoim klientom oraz za pośrednictwem ich kanału partnerów specjalizujących się w pamięciach masowych, by dostarczać jak najszerszą ofertę zoptymalizowanych rozwiązań tego typu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ