skyEagle – rewolucja na rynku macierzy SSD

0

Firma Skyera poinformowała o nowej rodzinie macierzy skyEagle. Należą one do grupy systemów „all-Flash” wyposażonych wyłącznie w dyski SSD.

Skyera to kolejny amerykański startup coraz mocniej rozpychający się na rynku dostawców macierzy dyskowych. Na czele firmy, mającej swoją siedzibę w San Jose, stoi Radoslav Danilak, wcześniej związany z Nishan Systems, Toshiba, Gizmo Technologies czy DanSoft. Skyera ma ambicje, aby zostać jednym z głównych graczy na rynku macierzy SSD. Zapowiedź najnowszej linii – skyEagle wygląda bardzo obiecująco, a parametry i ceny systemów mogą przyprawić o konkurentów o zawrót głowy.

System oferowany jest w konfiguracjach 62, 125, 250, 500 TB. Co ciekawe, nawet najbardziej rozbudowana jednostka zmieści się w obudowie rack 1U. Producent zapewnia, że cena 1 GB powierzchni dyskowej wyniesie 1.99 USD, a po zastosowaniu technologii redukujących dane tylko 0,49 USD za 1 GB. Najszybsze systemy z serii skyEagle wykonują 5 milionów operacji wejścia/wyjścia na sekundę oraz oferują przepustowość 20 GB/s. Standardowa macierz wyposażona jest w 16 portów 16Gbit/s Fibre Channel lub 16 portów 10GbitE, istnieje możliwość stosowania różnych kombinacji, a także 96 PCIe x1 lub 24 PCIe x4. skyEagle obsługuje protokoły FC, iSCSI, NFS, CIS. Rodzina skyEagle trafi do sprzedaży w 2014 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ