Chmura hybrydowa oparta na EMC Syncplicity

0

Firma EMC poinformowała, że pamięć masowa, przeznaczona dla rozwiązania EMC Syncplicity do synchronizacji i współużytkowania plików w przedsiębiorstwie, będzie miała zwiększoną elastyczność i kontrolę.

Rozwiązanie chmury hybrydowej opartej na regułach – EMC Syncplicity – dostępne w drugiej połowie 2013 roku pozwoli klientom na jednoczesne wykorzystanie zarówno prywatnych jak i publicznych chmur, automatyczną optymalizację użycia
i wydajności pamięci masowej i zapewni przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zgodności z prawem w zależności od rodzaju użytkownika i treści. Ponadto Syncplicity rozszerzy swoje opcje obsługiwanej pamięci masowej, dostarczając w drugiej połowie bieżącego roku bezpośrednią obsługę pamięci masowej EMC VNX i używając zdefiniowanej programowo pamięci EMC ViPR, by dać użytkownikom jeszcze większą elastyczność w wyborze rozwiązań pamięci masowej.
Synchronizacja i współużytkowanie plików ułatwia użytkownikom dostęp do wszystkich urządzeń i umożliwia współużytkowanie plików z kolegami wewnątrz i na zewnątrz zapory. Tymczasem nie wszystkie treści są tworzone w jednolity sposób, a przedsiębiorstwa wymagają różnych modeli wdrażania chmury, by zoptymalizować koszty i wydajność przy jednoczesnym przestrzeganiu surowych wymagań przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zgodności z prawem.

Obecnie Syncplicity oferuje bezprecedensowe możliwości wdrażania pamięci masowej, umożliwiając przedsiębiorstwom wybór chmur prywatnych poprzez obiektową pamięć masową skalowalnego systemu NAS EMC Isilon, EMC Atmos lub chmur publicznych do przechowywania plików użytkowników i historii wersji oraz ich synchronizacji na wszystkich urządzeniach.

Strategia Syncplicity polega na dostarczeniu chmury hybrydowej opartej na regułach, która umożliwia informatykom ustanawianie reguł automatyzujących obsługę procesów różnych treści w przedsiębiorstwie. W ramach procesu synchronizacji i współużytkowania plików:
• Dokumenty nieobjęte szczególną ochroną można przechowywać w chmurze publicznej, by zoptymalizować koszty.
• Treści regulowane rozprowadzane z systemów takich jak EMC Documentum lub plików z wymogami dotyczącymi miejsca przechowywania danych mogą być przeniesione do rozwiązań przechowywania w siedzibie firmy, w określonych centrach przetwarzania danych.
• W przypadku innych plików, takich jak duże pliki wideo, będących częścią globalnego marketingu, lub projektów i rysunków technicznych wykonywanych przez inżynierów w narzędziach CAD, może istnieć konieczność dystrybucji geograficznej w siedzibie firmy, by optymalizować wydajność.

Chmura hybrydowa oparta na regułach ma tu kluczowe znaczenie, bowiem przedsiębiorstwa potrzebują sposobów na użytkowanie różnych modeli wdrażania chmury, by optymalizować modele użycia pamięci masowej w oparciu o bezpieczeństwo plików i wymagania klientów. Jednocześnie użytkownicy powinni móc pracować na plikach równie łatwo jak w aplikacjach komercyjnych, bez względu na konkretną architekturę pamięci masowej wybraną przez informatyków.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ