Wirtualizacja desktopów lekarstwem na wyzwania działów IT

0

Z badań przeprowadzonych przez IDC wynika, że w 2009 roku działy IT będą musiały radzić sobie z jednej strony z presją na redukcję kosztów, a z drugiej strony coraz bardziej złożonym środowiskiem IT, rosnącą liczbą mobilnych pracowników i mobilnych urządzeń oraz nowymi zagrożeniami. Wiele z tych problemów ma rozwiązać wirtualizacji desktopów, jednocześnie umożliwiając redukcję kosztów.

Jednym z nowych, obiecujących pomysłów na wirtualizację desktopów jest koncepcja rozproszonych wirtualnych desktopów, która umożliwia korzystanie z zalet wirtualizacji, a jednocześnie jest tania do wdrożenia i obsługuje zarówno użytkowników stacjonarnych, jak i mobilnych. Aby ułatwić firmom wybranie odpowiedniego produktu do wirtualizacji desktopów, IDC przeprowadziło badanie porównujące rozwiązania czterech producentów działających w tym segmencie rynku. W zamierzeniu w zestawieniu mieli znaleźć się najważniejsi producenci, jednak nie uwzględniono firmy Citrix, co jest istotnym przeoczeniem.

Jakkolwiek, IDC uznało, że z technologicznego punktu widzenia najlepsze funkcje oferuje rozwiązanie firmy RingCube. Z kolei VMware ma najsilniejszą pozycję marketingową i najbardziej rozbudowany ekosystem. MokaFive oferuje solidny produkt z doskonałymi narzędziami do zarządzania, natomiast rozwiązanie firmy Sentillion zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

„Rynek wirtualizacji desktopów jest jeszcze niedojrzały, ale z powodu dużego zainteresowania firm takimi rozwiązaniami obserwujemy rosnącą liczbę wdrożeń. Wprawdzie podejście do scentralizowanej wirtualizacji desktopów zmienia się gwałtownie z technologicznego punktu widzenia, ale firmy znajdą już wielu producentów oferujących rozwiązania wystarczająco dopracowane, żeby nadawały się do wdrożenia w różnych zastosowaniach”, powiedział Matthew McCormack, konsultant IDC zajmujący się rozwiązaniami klienckimi. „2009 będzie rokiem rozwoju technologii wirtualizacji desktopów i będziemy mieli do czynienia z wieloma pilotażowymi wdrożeniami. W 2010 roku te technologie powinny znaleźć się w głównym obszarze zainteresowań.”

Źródło: www.idc.com.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ