VMware wirtualizuje smartfony

0

VMware pracuje na nad nową platformą do wirtualizacji smartonów i innych urządzeń mobilnych. Producent obiecuje, że projekt ujrzy światło dzienne w przyszłym roku.

„Telefony komórkowe odgrywają w biznesie niemal tak samo istotną rolę, jak komputery stacjonarne. Co więcej, zaawansowane telefony mobilne zaczynają zastępować notebooki” – mówi Stephen Herrod, CTO w firmie VMware.

Wirtualizacja telefonów komórkowych pozwoli użytkownikom m.in. na swobodne przenoszenie plików pomiędzy urządzeniami. Jeśli użytkownik zgubi lub zniszczy telefon, będzie można bardzo szybko odzyskać dane. Innym uciążliwym zajęciem jest konfigurowanie poczty elektronicznej, korporacyjnych aplikacji czy bezpiecznego dostępu do stron internetowych, zwłaszcza jeśli użytkownicy często wymieniają telefony na nowsze modele. Zastosowanie wirtualizacji rozwiąże ten problem, a przenoszenie systemu operacyjnego pomiędzy Nokią a Motorolą stanie się bardzo łatwe. Wiele osób często używa dwóch telefonów – prywatnego i służbowego. I tutaj istnieje możliwość oddzielenia w telefonie plików oraz danych prywatnych od korporacyjnych.

Dzięki wirtualizacjo wiele zyskają również producenci telefonów. Obecnie muszą oni testować nowe funkcjonalności i aplikacje na różnych platformach i modelach telefonów. To znacznie wydłuża proces wprowadzania nowych rozwiązań, który czasami zajmuje na do 24 miesięcy. Testy prowadzone na wirtualnych telefonach będą trwały znacznie krócej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ