Dell zainwestuje miliard w chmurę

0

W 2011 roku Dell zainwestuje miliard dolarów na rozwój rozwiązań, usług i technologii opartych na chmurze, aby pomóc klientom wykorzystać możliwości jakie daje obecny postęp w technologii.

W ciągu najbliższych 24 miesięcy Dell zbuduje na całym świecie centra danych, aby umożliwić klientom dostęp do publicznych i prywatnych chmur oraz outsourcingu IT. Dzięki połączeniu technologii i usług Dell z potencjałem partnerów firmy, nowe centra danych umożliwią klientom wykorzystanie zalet z zakresu infrastruktury, platform i wirtualnego pulpitu, a także outsourcingu IT dostarczanych jako usługi

Poza tym w 2011 roku Dell otworzy 12 Globalnych Centrów Rozwiązań, a w ciągu najbliższych 18 miesięcy planuje otwarcie 10 kolejnych, by udostępniać firmom na całym świecie otwarte, sprawne i przystępne cenowo rozwiązania. Globalna sieć centrów będzie zapleczem, dzięki któremu klienci poznają rozwiązania dla danej branży i doświadczenie Dell w tym zakresie.

Dzięki testowaniu na zasadzie „Proof of Concept”, Dell zagwarantuje, że rozwiązanie sprawdzi się w środowisku klienta, a warsztaty Architectural Design pomogą zaprojektować ofertę spełniającą potrzeby biznesowe klientów. Tym samym Centra Rozwiązań dadzą klientom i partnerom Dell dodatkowe narzędzie rozwiązywania problemów w centrach danych.

Kolejna nowość, Dell vStart udostępnia szybszy sposób na budowanie wirtualnej infrastruktury, która ma przyspieszyć przejście na technologię chmury. Dell vStart upraszcza wdrożenie wirtualizacji, oferując zakup kompletnego rozwiązania, które jest dostarczane w postaci gotowej do obsługi fizycznych i wirtualnych zadań. Dzięki vStart klient otrzymuje rozwiązanie wirtualnej infrastruktury w postaci gotowej do obsłużenia 100 lub 200 maszyn wirtualnych z jednym środowiskiem zarządzającym, wykorzystujące technologię Intel Xeon, serwery Dell PowerEdge, rozwiązania przechowywania danych Dell EqualLogic, przełączniki Dell PowerConnect, usługi wdrożeniowe, funkcje hypervisor i rozszerzenia niezbędne do zarządzania wirtualizacją. Rozwiązanie dostarczane jest bezpośrednio z fabryki Dell, wstępnie zmontowane i okablowane. Dzięki wliczonej w cenę usłudze wdrożenia, vStart pomaga klientom rozbudować infrastrukturę wymaganą do obsługi wirtualnych maszyn. Dell vStart jest zgodny z technologią VMWare, natomiast obsługa innych funkcji typu hypervisor jest planowana w najbliższych kwartałach.

Ponadto Dell i Microsoft ogłosiły partnerstwo w zakresie zarządzania i wirtualizacji, które ma na celu pomóc klientom szybko wdrażać i zarządzać wirtualizacją oraz prywatną chmurą. Rozwiązania do zarządzania będą opierać się na technologii Dell Virtual Integrated System (VIS), Dell Advanced Infrastructure Manager oraz Microsoft System Center i mają na celu ulepszyć integrację we wszystkich warstwach – oprogramowania, sprzętowej i wirtualnej. Rozwiązania do wirtualizacji będą korzystać z technologii Hyper-V.

Dell oferuje jeden interfejs do zarządzania zasobami fizycznymi i wirtualnymi, który przyspiesza testowanie i udostępnianie heterogenicznego sprzętu w mieszanym środowisku IT.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ