Citrix Receiver dla mobilnych

0

Firmy Open Kernel Labs (OK Labs) i Citrix poinformowały, że już wkrótce dostarczą na rynek oprogramowanie klienckie „Citrix Receiver” dla platformy wirtualizacyjnej OKL4. Współpraca pozwoli smartfonom z systemami operacyjnymi Windows Mobile, Linux, Android i Symbian wyświetlać na ekranie wirtualny Windows.

Nowa wersja Citrix Receiver będzie zaprojektowana dla istniejącej wersji OKL4. 3.0 z wbudowanym hypervisorem. OKL4 jest już dostępne w niektórych smartfonach, np. HTC Touch Dual. Rozwiązanie ma zapewnić łatwe i bezpieczne zarządzenia dostępem do aplikacji desktopowych z urządzeń bezprzewodowych. OKL4 w wersji do Citrix Receivera będzie przeznaczone dla działów IT, a także użytkowników, którzy chcą mieć dostęp do korporacyjnych zasobów ze swoich prywatnych smartfonów. Rozwiązanie ma ujrzeć światło dzienne do końca bieżącego roku.

Z badań zleconych przez Open Kernel Labs instytucji Applied Research West wynika, że aż 76 procent pracowników przedsiębiorstw i specjalistów IT nie jest zadowolonych z korporacyjnych aplikacji dedykowanych dla mobilnych telefonów. Badania były przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ