Citrix przedstawia NetScaler 10 z technologią TriScale

0

Citrix zaprezentował NetScaler 10, rozwiązanie, wyposażone w technologię Citrix TriScale. Nowy NetScaler 10 oferuje zaawansowaną „platformę chmurowej łączności sieciowej”.

Kluczowym elementem rozwiązania NetScaler 10 jest nowa technologia TriScale, rozwinięcie architektury NetScaler, które zapewnia wielowymiarową skalowalność w korporacyjnych centrach danych i sieciach dostawców usług. Oferuje ono m.in. możliwości „skalowania w górę”. Takie rozwiązanie eliminuje kosztowne nabywanie mocy obliczeniowej na zapas, regularne „hurtowe” wymiany urządzeń oraz potrzebę kupowania drogich systemów ramowych w celu zarezerwowania ich na przyszły rozwój. NetScaler 10 pozwala też na „skalowania na zewnątrz”, polegające na prostym dodawanie urządzeń do istniejących wdrożeń, bez potrzeby konfigurowania redundantnych par urządzeń. Trzecia opcja to „skalowanie do środka” oparte na wielofunkcyjnej platformie NetScaler SDX. W tym przypadku jedno urządzenie może zastąpić do 40 niezależnie zarządzanych urządzeń.

Oprogramowanie NetScaler 10 jest obsługiwane przez urządzenia sprzętowe NetScaler MPX, urządzenia wirtualne NetScaler VPX oraz zwirtualizowane platformy sprzętowe NetScaler SDX dla wielu dzierżawców. NetScaler 10 jest dostępny w cenie od 2000 USD, natomiast dla obecnych użytkowników Citrix NetScaler z ważną umową wsparcia jest oferowany bezpłatnie.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ