Violin Memory z nową macierzą SSD

0

Firma Violin Memory poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego produktu Violin 3140. Jest to macierz dysków SSD wykonanych w technologii MLC o maksymalnej pojemności 40 TB.

The Violin 3140 posiada obudowę typu rack 3U. System charakteryzuje duża skalowalność, w jednej szafie typu rack można zamontować dyski o łącznej pojemności 500 TB, obsługujące powyżej 2 milionów operacji wejścia/wyjścia na sekundę. Producent wylicza, że 3140 pozwala pięciokrotnie zmniejszyć gęstość upakowania danych w porównaniu z dyskami HDD.

3140 to kontynuacja linii produktów wprowadzonych do sprzedaży w maju bieżącego roku. Wówczas na rynku pojawił się Violin 3200, system bazujący na pamięci flash SLC. Jego wydajność przewyższa Violin 3140, natomiast posiada mniejszą skalowalność, maksymalnie do 10 TB. Don Basile z Violin Memory przyznaje, że Violin 3140 jest rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim dla klientów pragnących zmniejszyć powierzchnię data center.

Rozwiązania oparte na pamięci flash MLC coraz częściej trafią na rynek enterprise. We wrześniu do sprzedaży trafiły pamięci Pilant Technology wykorzystujące technologię MLC. Taki rozwój wypadków to w znacznej mierze zasługa producentów pamięci SSD, pracujących nad poprawą wydajności MLC, przy jednoczesnym zachowaniu przewagi cenowej nad SLC.

Cena Violin 3140 w konfiguracji 40 TB 650,000 USD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ