Tajemnicza transakcja HDS

0

Hitachi Data Systems wchłonęło start up ParaScale. Producent nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu dotyczącego transakcji. Wzmianka na ten temat ukazała się jedynie na firmowym blogu jednego z menedżerów HDS.

ParaScale, mający swoją siedzibę w Cupertino, powstał w 2004 roku. Dwa fundusze Charles River Ventures oraz Menlo Ventures wpompowały w firmę łącznie 11,37 milionów dolarów. ParaScale specjalizuje się w opracowywaniu oprogramowania dla rozwiązań typu cloud storage. Zastosowanie aplikacji pozwala przekształcić grupę linuksowych serwerów w spójny klaster odpowiedzialny za przechowywanie danych. Dostęp do zasobów można uzyskać za pomocą popularnych protokołów do przesyłania NFS, HTTP czy FTP. Zakup ParaScale pozwoli HDS poważnie zaistnieć wśród dostawców oferujących usługi cloud storage.

Wartość transakcji jest owiana tajemnicą, aczkolwiek analitycy szacują, że japoński producent zapłacił za start up kilka milionów dolarów. HDS, podmiot należący do Hitachi, podobnie jak większość firm z Kraju Kwitnącej Wiśni niechętnie kupuje inne przedsiębiorstwa, Japończycy z reguły preferują model strategicznego partnerstwa. Jak do tej pory HDS tylko dwukrotnie przejmowało inne firmy, w 2002 Comstock Systems oraz pięć lat później Archivas. Dla porównania EMC, aby rozszerzyć swoje portfolio wchłonęło już około 60 mniejszych podmiotów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ