SL8500 StorageTek wciąż rośnie

0

Oracle rozbudowuje bibliotekę taśmową SL8500 StorageTek. Producent zwiększył liczbę dostępnych slotów na kasety z 70 tysięcy do 100 tysięcy. Maksymalna pojemność systemu pozwoli magazynować 150 petabajtów danych.

SL8500 StorageTek w nowej wersji wspierać będzie standard LTO-5. Warto przypomnieć, że napęd taśmowy pracujący w tym standardzie oferuje 1,5 TB natywnej pojemności i transfer danych na poziomie 140 MB/s. – W środowisku IT panuje opinia, że taśmy odchodzą do lamusa. Tymczasem zmienia się jedynie ich rola, obecnie są wykorzystywane do archiwizacji. Zjawisko to dostrzega Oracle, celując w segment klientów korporacyjnych – tłumaczy Charles King z firmy analitycznej Pund- IT.

System jest przystosowany do współpracy z Solaris, Oracle Enterprise Linux, Oracle VM, Exadata V2, Oracle Database 11g, Fusion Middleware 11g oraz serwerami Sun. – Klienci korporacyjni, wykorzystujący biblioteki taśmowe, muszą dostosować się do nowych wyzwań, jakie niesie ze sobą eksplozja danych. Oracle StorageTek ze swoją skalowalnością i przyjaznym zarządzaniem, jest jedynym tego typu systemem na rynku – przekonuje Jim Cates z Oracle.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ