Serwer QNAP z podwójnym zasilaniem

0

QNAP Systems rozszerzył ofertę serwerów NAS o nowy model w wersji do szafy przemysłowej – TS-439U. Urządzenie dostępne jest w wersji z pojedynczym (TS-439U-SP) i podwójnym zasilaczem (TS-439U-RP).

W serwerze można zamontować do czterech dysków twardych Serial ATA II, a więc przy twardych dyskach 2 TB udostępnić w sieci do 8 TB przestrzeni dyskowej. Kieszenie na dysk zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić montaż zarówno dysków 2,5-calowych jak i 3,5-calowych. Dyski można wymieniać bez konieczności wyłączania urządzenia (funkcja hot-swap).

Pracą serwera plików TS-439U zarządza procesor Intel ATOM 1,6 GHz, urządzenie ma też 1 GB DDRII pamięci RAM. W obu modelach można skonfigurować RAID poziomu 0, 1, 5, 6 oraz 5+ (z dyskiem zapasowym) i JBOD oraz funkcję rozszerzenia pojemności RAID online i migracji poziomu RAID online, a także usługę iSCSI Target. Serwery mają dwa gigabitowe porty sieciowe, które obsługują funkcję port trunking i możliwość konfiguracji multi-IP.

Główną różnicą pomiędzy TS-439U-RP i TS-439U-SP jest redundantny zasilacz, który można znaleźć w modelu RP (w modelu SP jest możliwość instalacji dodatkowego zasilacza). Dzięki temu, nawet w przypadku awarii jednego z zasilaczy, jego obowiązki przejmuje drugi, zapewniając nieprzerwaną pracę urządzenia. Serwery TS-439U są w pełni kompatybilne z systemami Windows, Macintosh, Linux i UNIX . Umożliwiają też szyfrowanie wolumenu kluczem AES 256-bitów, blokowanie adresów IP, szyfrowanie zdalnej replikacji na drugi serwer NAS, wysyłanie powiadomień poprzez SMS i e-mail itp.

Serwery QNAP TS-439U mają standardowo zainstalowany nowy interfejs zarządzający V3. Zintegrowane z firmware oprogramowanie umożliwia m.in. obsługę do 8 wirtualnych dysków iSCSI, oferuje odbudowę macierzy RAID oraz pełne wsparcie dla UPnP. Usługa Network Discovery została także wzbogacona o funkcję Bonjour, która oferuje dostęp do usług HTTP, FTP, SAMBA, AFP i SSH bez konieczności dodatkowej konfiguracji. Wśród innych, nowych funkcji w firmware V3 znajduje się system plików EXT4, umożliwiający obsługę wolumenów o bardzo dużych rozmiarach. Panel zarządzający w wersji V3 bazuje na interfejsie AJAX, który gwarantuje łatwą obsługę i jest w pełni kompatybilny z popularnymi przeglądarkami.

Serwery TS-439U-RP i TS-439U-SP NAS będą dostępne jeszcze w sierpniu br. Każdy zestaw zawiera komplet szyn do montażu w szafie przemysłowej. Opcjonalny redundantny zasilacz do TS-439U-SP będzie dostępny wraz z rozpoczęciem sprzedaży serwerów. Cena netto modelu TS-439U-SP na polskim rynku w ofercie dystrybutora EPA Systemy wyniesie 4290 zł, a wersji TS-439U-RP – 5090 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ