Quest Software dla systemów Quantum

0

Rozwiązanie vRanger firmy Quest Software przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych środowisk wirtualnych uzyskało certyfikację na systemy do tworzenia backupu dyskowego z serii DXi firmy Quantum.

Wykorzystanie vRanger razem z urządzeniami do deduplikacji Quantum DXi zwiększa wydajność tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, wpływając na ograniczenie zajętości przestrzeni dyskowych. Daje możliwość przeprowadzania backupu w sposób bardziej oszczędny i pozwala na efektywniejszą pracę dzięki przyspieszeniu tworzenia kopii zapasowych dużej ilości danych i przy zapewnieniu wysokiej dostępności oraz możliwości szybkiego odtwarzania w przypadku awarii.

Opatentowane technologie zastosowane w narzędziu vRanger takie jak Active Block Mapping, która przyspiesza zbieranie danych i odtwarzanie maszyn wirtualnych czy technologia deduplikacji o zmiennej długości danych zastosowana w systemach Quantum DXi, pozwalają na szybkie tworzenie kopii zapasowych VMware oraz mniejsze wykorzystanie zasobów dyskowych.

Systemy backupu dyskowego Quantum DXi umożliwiają klientom vRanger zautomatyzowanie kopii zapasowych dla maszyn wirtualnych przy jednoczesnym zmniejszeniu wykorzystania łączy WAN, gdzie obraz backupu jest replikowany z jednego systemu DXi do systemu docelowego poprzez połączenie sieciowe. W systemach Quantum DXi jedynie unikatowe bloki danych są kopiowane, co wpływa na zmniejszenie wymagań dotyczących przepustowości sieci WAN nawet o ponad 90%.

Połączenie dużej funkcjonalności vRanger i możliwości równoczesnego wykonania wielu zadań w tym samym czasie z szybką deduplikacją Quantum DXi, pozwala stworzyć skalowalne, wydajne i oszczędne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych oraz odtwarzania danych maszyn wirtualnych.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ