Nowy Retrospect backupuje wszystko

0

EMC zaprezentował najnowszą wersję swojego oprogramowania do backupu dla małych i średnich firm. Do EMC Retrospect 7.7 dodano wiele nowych funkcji, w tym integrację z VMware Consolidated Backup, która pozwoliła Retrospectowi na wykonywanie backupów działających wirtualnych maszyn spoza poziomu hosta.

Krytyczne dane w małych i średnich firmach nie zawsze rezydują na serwerach, często są rozproszone także na desktopach i laptopach pracowników. Nowa wersja Retrospect pozwala rozwiązać ten problem, umożliwiając wykonanie backupu wszystkich komputerów w firmie, w tym także z systemem Windows 7. EMC Retrospect 7.7 jest także w stanie wzbudzić komputery z systemami Windows i Mac OS ze stanu uśpienia, wykonać backup i z powrotem je w ten stan wprowadzić.

Wraz z poprzednimi wersjami był dostępny dodatkowo płatny moduł Disaster Recovery, który umożliwiał stworzenie bootowalnej płyty dla komputerów i serwerów z systemem Windows. W nowej wersji funkcja ta jest dostępna bezpłatnie – płyta Retrospect Emergency Recovery CD może być pobrana jako plik ISO z internetowej witryny producenta i wykorzystana do uruchomienia komputerów z systemami Microsoft Windows 7, Vista, XP, Server 2008 i Server 2003.

Nową wersję EMC Retrospect wyposażono także w 64-bitowy silnik, dzięki czemu jest on w stanie wykorzystać ponad 4 GB pamięci operacyjnej komputera, na którym działa.

EMC Retrospect 7.7 dla Windows jest już dostępny do pobrania ze strony producenta. Wersje pudełkowe pojawią się w ofercie dystrybutorów już wkrótce. Wszyscy klienci którzy kupili poprzednią wersję programu (7.6) w dniu 7 listopada 2009 r. lub później nabywają automatyczne prawo do bezpłatnej aktualizacji do nowej wersji.

EMC Retrospect 7.7 jest dostępny w sześciu wersjach: Multi Server (1409 USD, upgrade 299 USD), Single Server (679 USD, upgrade 169 USD), Small Business Server Premium (729 USD, upgrade 169 USD), Small Business Server Standard (479 USD, upgrade 119 USD), Disk-to-Disk (379 USD, upgrade 99 USD) oraz Professional (119 USD, upgrade 29 USD).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ