Nowa seria macierzy EonStor DS 3000

0

Seria macierzy EonStor DS 3000 firmy Infortrend łączy wydajność, dostępność oraz możliwość elastycznego rozszerzenia pojemności z przyjaznym interfejsem do zarządzania.

Modele z tej serii posiadają szereg przydatnych funkcji, takich jak inteligentne skanowanie nośników, zaawansowana korekcja błędów i odtwarzanie danych po awarii. Użytkownicy mogą wybierać spośród kilku dostępnych interfejsów: 8G/16G Fibre Channel, 10GbE iSCSI oraz 6Gb/s SAS. Wysoką dostępność i niezawodność zapewnia modularna architektura z redundantnymi komponentami. Aby ułatwić zarządzanie systemem, Infortrend opracował przyjazny interfejs oparty o przeglądarkę internetową SANWatch 3.0. Rozwiązania zastosowane w macierzach serii EonStor DS 3000 przyspieszają istotne operacje, takie jak odbudowa wolumenów. Na przykład, 4TB dysk NL-SAS może zostać odbudowany w ciągu 9 godzin – o 57% szybciej niż to było możliwe w przypadku poprzednich generacji EonStor. Proces odbudowy może być zaplanowany automatycznie i przebiegać poza godzinami wzmożonego ruchu, bez wpływu na efektywność i wydajność systemu. Wyposażone w dyski SDD macierze tej serii mogą obsługiwać do 350 tysięcy operacji I/O na sekundę, a ich pracę nadzoruje wysokiej jakości procesor. Podwójne kontrolery i zasilacze, które zapobiegają przestojom i umożliwiają szybki failover sprawiają, że użytkownicy mogą w pełni polegać na urządzeniach z serii DS 3000. Komponenty są hot-swapowe, upraszczając czynności serwisowe i wymianę. System można rozbudować do 360 dysków.

Seria EonStor DS 3000 dostarczana jest wraz z nową wersją aplikacji SANWatch 3.0 umożliwia tworzenie szczegółowych raportów na temat statusu urządzenia, przyspieszając obsługę, zarządzanie i diagnozowanie problemów, oszczędzając czas i zmniejszając do minimum czynności administracyjne. Wszystkie modele serii DS 3000 dostarczane są z licencją na thin provisioning. Producent nie zapomniał również o aspektach ekologicznych – gdy aktywność systemu jest niska, inteligentna technologia spowalnia pracę dysków, przez co redukowany jest pobór energii, jak również zwiększona żywotność samych napędów. Ponadto, zastosowane zasilacze są klasy 80 PLUS.

Macierze serii EonStor DS 3000 dostępne będą na polskim rynku pod koniec listopada. Dystrybutorem produktów Infortrend w Polsce jest Alstor.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ