Nowa rodzina QNAP-ów

0

QNAP Systems przedstawił nową rodzinę serwerów NAS. Modele TS-259 Pro, TS-459 Pro, TS-659 Pro i TS-859 Pro są oparte na dwurdzeniowym procesorze Intel Atom D-510, a także uzyskały certyfikat VMware vSphere4 (ESX 4.0).

Nowa seria serwerów QNAP jest dostępna z nową wersją firmware 3.2, która zapewnia większą wydajnosc serwerów NAS wyposażonych w procesory firmy Intel. Oprogramowanie umożliwia ponadto segmentowanie targetów iSCSI i obsługę trwałej rezerwacji SPC-3 dla usług klastrowania z VMware i Windows Server 2008. Ponadto dodano funkcje MPIO i MC/S, które umożliwiają konfigurację Forward-thinking dla SMB oraz możliwość rozlokowywania udziałów serwera NAS w środowisku wirtualizacji i klastrów. Dodatkowo, wprowadzono wsparcie dla Apple Time Machine oraz możliwość dodatkowego backupu danych na serwery Amazon S3.

W swoich produktach QNAP oferuje także funkcję hot-swap i takie usługi, jak iSCSI, podwójny port Gigabit Ethernet, który można skonfigurować jako fail over, load-balancing i multi-IP (w dyskach sieciowych opartych na platformie Intel). Dyski sieciowe NAS QNAP zapewnią funkcję prostego hostingu, obsługują RAID 0, 1, 5, 6, i 5+ hot spare, potrafią pobierać pliki z sieci Torrent, udostępniać drukarki, wykonywać kopię danych przez sieć, nagrywać obraz z kamer IP i wiele więcej. Są w pełni kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Macintosh, Linux i Unix.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ