Nie ma już Fujitsu Siemens Computers

0

Od 1 kwietnia 2009 r. nie ma już firmy Fujitsu Siemens Computers. 3 listopada ub.r. akcjonariusze FSC zdecydowali, że Fujitsu na początku swojego nowego roku fiskalnego (1 kwietnia br.) przejmie od Siemensa posiadane przez tą niemiecką spółkę w modelu joint venture 50% akcji FSC. Efektem tej transakcji jest nowopowstała spółka zależna od Fujitsu – Fujitsu Technology Solutions.

Od tej pory wszystkie dotychczasowe produkty i usługi firmy Fujitsu Siemens Computers przejęło Fujitsu. Funkcję szefa spółki Fujitsu Technology Solutions przejął Kai Flore (dotychczasowy dyrektor finansowy) od dotychczasowego prezesa Fujitsu Siemens Computers – Bernda Bischoffa. Wartość całej transakcji to ok. 450 mln euro.

Firma Fujitsu Siemens Computers została założona 1 października 1999 r. jako joint venture, gdzie Fujitsu i Siemens mieli po 50% udziałów. W ciągu tych dziesięciu lat firmie udało się zdobyć znaczący udział głównie europejskiego rynku laptopów i komputerów stacjonarnych, a także serwerów i pamięci masowych (czwarte miejsce na europejskim rynku serwerów i komputerów PC).

Fujitsu robi porządek w swoich strukturach już od pewnego czasu. W lutym finalnie ogłoszono sprzedaż przynoszącego straty działu produkcji twardych dysków Fujitsu do Toshiby, zas działu produkującego komponenty do twardych dysków – firmie Showa Denko.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ