NetApp E5400 – maszyna do trudnych zadań

0

NetApp wprowadził w maju system E5400, dostępny dla producentów OEM jako część platformy E-Series. Rozwiązanie opracowano z myślą klientach, mających do czynienia z dużą ilością danych oraz aplikacjami, wymagającymi wysokiej wydajności. Wyniki testów pokazują, że E5400 powinien sprostać zadaniom.

NetApp, wspólnie z firmą Whalmcloud, przeprowadził testy urządzenia pod kątem jego współpracy w wysokowydajnym klastrowym systemem plików Lustre, znajdującym szerokie zastosowanie w środowisku superkomputerów. W przypadku odczytu danych udało się osiągnąć transfer o prędkości 5 GB/s oraz 3,5 GB/s dla zapisu. Testy były prowadzone na urządzeniu w szafie rack o wysokości 4U. Oznacza, to że np. klienci korzystający z urządzeń w obudowie 40U mogą uzyskać szybkość odczytu na poziomie 50 GB/s.

E5400 jest dostępny w obudowach 4U, która pomieści 60 dysków oraz w 2U dla 24 dysków i 12 dysków. System jest skalowany, a maksymalna konfiguracja pozwala na pracę 600 dysków w szafie rack 40U. E5400 obsługuje SSD, 15K SAS, 10K SAS oraz NL-SAS. Urządzenie posiada również interfejs 40Gb InfiniBand.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ