Kolejny QNAP do szafy

0

QNAP zaprezentował nowy model z rodziny swoich serwerów sieciowych NAS – TS-859U-RP. Urządzenie o wysokości 2U jest przeznaczone do montażu w szafie przemysłowej. Mieści do ośmiu dysków twardych (zarówno 3,5″, jak i 2,5″) i jest wyposażone w nadmiarowe zasilacze.

TS-859U-RP jest wyposażony w procesor dual-core Intel Atom D510 1,66 GHz CPU i 1 GB pamięci RAM DDR-II. Dwa porty Gigabit LAN w serwerze można skonfigurować na siedem różnych sposobów włącznie z: failover (jeżeli jeden z portów sieciowych ulegnie uszkodzeniu to drugi automatycznie przejmuje jego funkcjonalność), load-balancing (zwiększa całkowitą przepustowość poprzez agregację łącz) oraz obsługą dwóch niezależnych podsieci.


Na serwerze dyski można skonfigurować w RAID JBOD oraz RAID 0/1/5/6/5+ hot spare/6+ hot spare. Dodano też możliwość zwiększenia pojemności RAID oraz zmianę konfiguracji RAID podczas pracy serwera bez utraty już zapisanych danych. TS-859U-RP umożliwia skonfigurowanie funkcji iSCSI, która pozwala rozszerzyć pojemność serwera poprzez podłączenie do tej samej sieci innego serwera QNAP, pełniącego funkcję wirtualnego wolumenu.

Serwer TS-859U-RP ma certyfikat VMware vSphere4 (ESX 4.0), dzięki czemu można go wykorzystywać w środowiskach wirtualnych.

Cena urządzenia na polskim rynku wynosi 8490 PLN netto.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ