HP wygrywa wojnę o 3PAR

0

Dell wydał oświadczenie, w którym informuje, że wycofuje się z wyścigu o 3PAR. Komunikat jest odpowiedzią na ostatnią ofertę HP, które zaoferowało 33 dolary za jedną akcję 3PAR.

HP oraz Dell przez ostatnie tygodnie toczyli pasjonującą walkę o 3PAR. Pierwsza propozycja zakupu złożona przez Della opiewała na kwotę 1.15 miliardów dolarów. Kilkunastodniowa wojna pomiędzy producentami wywindowała wartość transakcji do poziomu 2,4 miliardów dolarów.

3PAR trafi ostatecznie w ręce HP, co jest na pewno wielkim sukcesem Dave’a Donatelli, wiceprezesa HP i dyrektora działu Enterprise Servers, Storage and Networking. – Ta kosztowna akwizycja jest ważną informacją dla inwestorów. HP nie zapomniało o storagu. Co więcej, producent zamierza wzmocnić swoją pozycję w tym segmencie rynku – tłumaczy Benjamin Woo z IDC.

Natomiast Dell znalazł się w dość kłopotliwej sytuacji. Nie można wykluczyć, że ochłodzeniu ulegną relacje na linii Dell – EMC. Poza tym przegrana Della, daje jego strategicznemu partnerowi silniejszą pozycję podczas negocjacji dotyczących dalszej współpracy.

Więcej o wojnie Dell i HP w materiale – Czy warto walczyć o 3PAR?

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ