Fujitsu i NetApp rozszerzają współpracę

0

Podczas monachijskiej konferencji VISIT 09 firmy Fujitsu i NetApp zapowiedziały rozszerzenie swojej dotychczasowej dziesięcioletniej współpracy partnerskiej, w ramach której nastąpi większa integracja oferowanych przez obie firmy systemów pamięci masowych i rozwiązań do zarządzania danymi. Szczególny nacisk ma być położony na wirtualizację, zarządzanie pamięciami masowymi oraz związane z tym usługi.

Obie firmy pracują obecnie nad integracją oprogramowania firmy NetApp do zarządzania pamięciami masowymi z rozwiązaniami firmy Fujitsu do zarządzania zasobami centrum danych. Umożliwi to elastyczne i automatyczne zarządzanie serwerami, urządzeniami sieciowymi, pamięciami masowymi i oprogramowaniem w jednej logicznej platformie systemowej, która umożliwi uruchamianie aplikacji na żądanie.

Efektem tej integracji będzie też łatwiejsza administracja środowiskiem centrum danych, w ramach której możliwe będzie zarządzanie całą infrastrukturą przy pomocy jednej konsoli oraz zwiększenie produktywności i efektywności operacyjnej. Producenci zapowiedzieli także pełną integrację rozwiązań z rodziny NetApp V i Fujitsu ETERNUS.

Firmy NetApp i Fujitsu zadeklarowały także stworzenie połączonej oferty usług, w ramach której będą świadczone konsultacje, profesjonalne usługi, jak zarządzanie pamięciami masowymi czy serwerami oraz usługi utrzymania infrastruktury centrów danych. W ramach tej współpracy powstanie grupa ekspertów, składająca się z inżynierów obu firm, którzy będą odpowiedzialnie za wspieranie tych usług.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ