EMC chce zapłacić 1,8 mld USD za Data Domain

0

EMC zdecydował się przebić o 300 mln USD złożoną dwa tygodnie temu przez NetApp ofertę kupna firmy Data Domain, oferującej przede wszystkim zaawansowane rozwiązania do deduplikacji.

EMC zaproponował przejęcie wszystkich akcji Data Domain za cenę 30 USD za akcję, co daje ok. 1,8 mld USD łącznej kwoty transakcji. Przejęcie miałoby odbyć się za gotówkę, w przeciwieństwie do złożonej przez NetApp oferty kupna Data Domain za gotówkę i akcje NetApp o łącznej wartości 1,5 mld USD (pisalismy o tym w artykule „NetApp kupuje Data Domain”).

Złożona przez EMC propozycja jeszcze bardziej zaskoczyła analityków niż ta złożona przez NetApp 20 maja. Wówczas mówiono, że zaproponowana przez NetApp kwota 1,5 mld USD jest zbyt wysoka, a sama transakcja może wiązać się z odpływem dotychczasowych klientów Data Domain. Teraz do tych argumentów doszedł jeszcze fakt, że EMC ma już zaawansowaną technologię deduplikacji nabytą wraz z firmą Avamar, a portfolio producenta w tym zakresie uzupełnia też oferta jego partnera – firmy Quantum.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ