Dell przechodzi do ofensywy

0

Wojna HP i Della wciąż trwa. Tym razem od ofensywy przeszedł Dell, podnosząc cenę za akcję do 24,30 dolarów, zaledwie o 30 centów więcej niż HP. Czy to wystarczy, aby zostać właścicielem najbardziej pożądanego w ostatnim czasie producenta systemów storage?

Dziesięć dni temu Dell zadeklarował, że zapłaci za jedną akcję 3PAR 18 dolarów. 23 sierpnia na biurko Davida Scotta, dyrektora generalnego 3PAR, trafiło pismo z HP zawierające ofertę zakupu. Oferowana cena była o 30 procent wyższa niż propozycja Della. Wczoraj 3PAR wydał oświadczenie, w którym wezwał Della do złożenia w ciągu trzech dni nowej oferty. Producent jednak nie czekał aż tak długo i już dziś przelicytował HP.

Dell wierzy, że jego silne atuty – globalna marka i ogólnoświatowy zasięg, pomogą 3PAR mocno zwiększyć przychody. Producent zwraca uwagę na bardzo dobre wyniki osiągane przez EqualLogic, firmy przejętej przez Della w 2008 roku. Obie firmy walczą o względy akcjonariuszy, choć zdecydowanie więcej sympatyków ma w tym gronie Dell. Niemniej akcjonariusze kierować się będą ilością dolarów wyłożonych na stół. Wprawdzie jak na razie to właśnie Dell przedstawił lepszą ofertą, ale różnica 30 centów na jednej akcji to bardzo niewiele. Zdaniem analityków wygląda to na sondowanie rywala.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ