Clariion i Cellera z nowymi funkcjami

0

Systemy Clariion oraz Cellera z nowymi funkcjonalnościami są już dostępne na rynku. EMC wcześniej informował o zmianach, które pojawią się w obu produktach. Najważniejsze z nich to uproszczone zarządzanie, bardziej efektywne wykorzystanie dysków SSD czy wsparcie dla standardu Fibre Channel over Ethernet (FCoE).

Uproszczenie rozpoczyna się od łatwego zarządzania. Dzięki nowemu oprogramowaniu do zarządzania o nazwie EMC Unisphere administratorzy pamięci masowej mogą znacznie sprawniej realizować typowe zadania — liczba niezbędnych w tym celu kliknięć jest bowiem o 90% mniejsza. Oprogramowanie Unisphere jest zintegrowane ze środowiskiem VMware vCenter, co upraszcza też pracę administratorów rozwiązań VMware. Zunifikowany system pamięci masowej EMC umożliwia integrację z platformą VMware vSphere i interfejsami programowania VMware vStorage APIs for Array Integration (VAAI). W udoskonalone macierze EMC klasy średniej wbudowane są też rozwiązania FCoE. Nowa funkcja kompresji danych w blokach zmniejsza wymagania w zakresie pamięci masowej nawet o 50%, a technologia FAST Cache optymalizuje i dwukrotnie przyspiesza działanie aplikacji, jest też w pełni automatyczna i nie wymaga interwencji ze strony administratora.

EMC zwiększa wydajność pamięci masowej

Wirtualizacja i konsolidacja aplikacji stawia macierze pamięci masowej pod wyjątkową presją. Zastosowanie dysków SSD w połączeniu z napędami SATA jest najlepszym sposobem na sprostanie rosnącym potrzebom w tym zakresie. Firma EMC opracowała funkcje, takie jak EMC FAST (Fully Automated Storage Tiering), FAST Cache i kompresja danych w blokach. Automatycznie optymalizują one wykorzystanie dysków SATA o dużej pojemności i wydajnych dysków SSD. Dzięki nowym dyskom SSD o pojemności 100 GB i 200 GB rozwiązania te udostępniają klientom lepszą wydajność w najniższej cenie — to pierwsza oferta w branży, która umożliwia obniżenie kosztów nawet o 30%. Dzięki rozwiązaniom EMC dyski SSD są bardziej przystępne cenowo niż dotychczas.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ