Autonomy IDOL 10 – platforma do przetwarzania treści

0

Należąca do HP firma Autonomy zaprezentowała nową platformę do przetwarzania danych. Autonomy IDOL 10 ma pomóc firmom interpretować i przetwarzać 100% ich informacji w czasie rzeczywistym.

IDOL 10 oferuje jedną warstwę przetwarzania, która pozwala wydobywać z informacji ich znaczenie i podejmować działania w oparciu o wszelkie formy danych, w tym nagrania audio, filmy, wpisy w serwisach społecznościowych, pocztę elektroniczną i zawartość stron internetowych. Jednocześnie uwzględnia też usystematyzowane dane, takie jak dzienniki transakcji klienta oraz dane z maszyn i czujników.

Platforma łączy oprogramowanie infrastrukturalne firmy Autonomy, które umożliwia automatyczne przetwarzanie i interpretowanie nieusystematyzowanych danych, z opracowanym przez firmę Vertica, również należącą do HP, wydajnym mechanizmem analitycznym działającym w czasie rzeczywistym.

Od początków branży IT aż do dziś ludzie musieli dostosowywać informacje do komputerów. Dane były porządkowane w wiersze i kolumny — proces ten był uzależniony od zrozumienia i ręcznej klasyfikacji danych przez człowieka, gdyż komputery nie były w stanie odkryć złożoności ludzkiej interakcji.

Społeczeństwa nie porozumiewają się jednak za pomocą zer i jedynek, lecz posługują się złożonymi językami i stylami, przesyłają sobie zdjęcia i filmy, komunikując się też za pomocą mediów społecznościowych — tego wszystkiego nie są w stanie przetworzyć tradycyjne bazy danych. Wyzwaniem stojącym przed współczesnymi przedsiębiorstwami jest więc interpretacja i wydobycie korzyści z bogactwa informacji zrozumiałych tylko dla człowieka. Stanowią one 85% wszystkich danych w firmach i obejmują pocztę elektroniczną, nagrania audio, filmy, wpisy w serwisach społecznościowych, blogi, rozmowy z telecentrum, nagrania z telewizji przemysłowej i wiele innych źródeł. Połączenie szybkiej platformy analitycznej firmy Vertica z opracowaną przez Autonomy technologią IDOL zwiastuje zasadniczą zmianę w naszych możliwościach przetwarzania takich ilości danych.

Rozwiązania firmy Autonomy potrafią zinterpretować pełne spektrum nieusystematyzowanych i usystematyzowanych informacji w przedsiębiorstwie, a zarazem wykrywają powiązania między nimi. Stworzona przez firmę Autonomy platforma do zarządzania informacjami sprawia, że komputery rozumieją już nie tylko czerń i biel zawartą w bazach danych, ale także wszelkie odcienie szarości. Dzięki temu pozwala klientom zautomatyzować kluczowe procesy i podnieść ich wydajność.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ