Alstor dystrybutorem produktów firmy Imation

0

Od stycznia oferta firmy Alstor powiększyła się o rozwiązania dyskowe firmy Imation. Dystrybutor oferuje dyski SSD oparte na technologii Mtron, przeznaczone do zastosowań w komputerach przemysłowych, a także system wymiennych pamięci dyskowych Odyssey wyposażony w oprogramowanie EMC Retrospect do ochrony danych.

Imation ma trzy serie dysków SSD: MOBI3000, PRO 7000 i PRO 7500. Pierwsza z nich skierowana jest do użytkowników laptopów. Urządzenia ważą o połowę mniej niż tradycyjne dyski, prędkość odczytu jest czterokrotnie, a zapisu – trzykrotnie większa. Serie PRO 7000 i PRO 7500 ze względu na ich większą wytrzymałość i odporność na ekstremalne temperatury przeznaczone są do zastosowań przemysłowych. Dostępne są dyski 2,5- i 3,5-calowe o pojemnościach od 16 do 128 GB, w zależności od serii.

System wymiennych pamięci dyskowych Odyssey to zamknięte w małej obudowie urządzenie typu streamer, które zamiast standardowych taśm posiada wymienne moduły dyskowe. Dysk twardy zamknięty jest w plastikowej obudowie odpornej na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne. Osiągalna praktyczna wydajność systemu Odyssey to 30 MB/s (108 GB/h), co daje pięciokrotnie większą prędkość w porównaniu z rozwiązaniami z taśmami DDS lub DAT.

Dodatkowo, razem w napędem, Imation dostarcza oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych EMC Retrospect, które jest kompatybilne z systemem Windows i Mac OS X, a także oprogramowanie szyfrujące 256-bitowym kluczem AES.

Urządzenia Odyssey są dostępne w pojemnościach od 40 do 250GB. Ceny zaczynają się od 627 zł brutto. Urządzenia mają trzyletnią gwarancję producenta.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ