Uniwersalne ładowarki ograniczą emisję gazów

0

Uniwersalna ładowarka do telefonów komórkowych została zatwierdzona przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (International Telecommunication Union). ITU to jedna z organizacji ONZ, specjalizująca się w standaryzacji i regulacji rynku tele- oraz radiokomunikacyjnego.

Organizacja GSMA, reprezentująca interesy branży telefonii mobilnej, przewiduje, że wprowadzenie na rynek uniwersalnych ładowarek z portem USB ograniczy produkcję tych urządzeń o 51 tys. ton w skali roku. Obecnie większość ładowarek jest przeznaczonych do specyficznych modeli telefonów, a użytkownicy wraz z terminalem muszą wymieniać ładowarkę. Kiedy pojawią się nowe urządzenia, nie będzie takiej potrzeby. GSMA zwraca także uwagę, że uniwersalne ładowarki przyczynią się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery o 13, 6 mln ton rocznie.

Przedstawiciele organizacji ITU zaznaczają, że zatwierdzenie standardu nie obliguje producentów do wprowadzania na rynek uniwersalnych ładowarek. Niemniej Aldo Liguori, rzecznik prasowy Sony Ericsson, przyznaje na łamach serwisu BBC, że firma planuje wprowadzić tego typu ładowarki już w pierwszej połowie 2010 r.

Źródło: http://news.bbc.co.uk

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ