HP myśli o infrastrukturze konwergentnej

0

Firma HP zaprezentowała przyszłościowe rozwiązania infrastrukturalne dla przedsiębiorstw, które oferują prostotę, wydajność i ochronę inwestycji potrzebne firmom, aby połączyć współczesne technologie centrów przetwarzania danych z systemami jutra.

HP Apollo to nowa gamę rozwiązań HPC, które udostępniają możliwości HPC firmom każdej wielkości. Te nowe serwery łączą modułową konstrukcję z innowacyjnymi technologiami dystrybucji energii oraz chłodzenia powietrzem i cieczą, co pozwala osiągnąć nawet czterokrotnie wyższą wydajność na metr kwadratowy niż w przypadku standardowych serwerów stelażowych. Firma zaprezentowała również HP Helion Self-Service HPC – rozwiązanie dla chmur prywatnych, oparte na platformie HP Helion OpenStack, które oferuje samoobsługowy portal udostępniający zasoby HPC za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu.

HP odświeża platformę HP OneView i wprowadza do niej udoskonalenia, które pozwolą klientom wykorzystać zrealizowane programowo, konwergentne metody zarządzania w ich centrach przetwarzania danych. HP OneView automatyzuje rutynowe zadania informatyczne i skraca czas reakcji na potrzeby biznesowe. Kluczową nowością w HP OneView jest rozszerzone zarządzanie macierzami dyskowymi HP 3PAR i obsługa elastycznych pul zasobów pamięci masowej z uwzględnieniem konwergentnej automatyzacji serwerów i pamięci masowej.

HP zintegrował też z platformą HP OneView rozwiązanie HP ConvergedSystem for Virtualization. W ten sposób powstała wspólna platforma zarządzania obejmująca serwery, pamięć masową, rozwiązania sieciowe i oprogramowanie innych producentów. Firma HP uważa, że paltforma umożliwia klientom wdrożenie środowiska IT i automatyzację zarządzania w ciągu 20 dni.

Hybrydowe środowisko IT oferuje przedsiębiorstwom elastyczność działania, jego skuteczność jest jednak uzależniona od dostępności współużytkowanych pul zasobów lokalnych i udostępnianych w chmurze publicznej. HP Datacenter Care Flexible Capacity to nowe rozwiązanie oferowane przez dział usług technologicznych HP (HP Technology Services) w systemie opłat zależnym od bieżącego użycia zasobów. Dzięki elastycznym modelom cenowym, skalowalności i elastyczności wykorzystania w centrum przetwarzania danych klienci mają do dyspozycji najlepsze elementy chmury publicznej, środowiska lokalnego i modelu hybrydowego.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ