Pół miliarda „zielonych” telefonów w roku 2014

0

Według Juniper Research przeciętny użytkownik telefonu komórkowego w skali roku przyczynia się do emisji 25 kg CO2 do atmosfery. Analitycy spodziewają się, że w ciągu najbliższych lat wzrośnie popyt na tzw. „zielone” telefony.

Juniper Research w swoim raporcie „Green Mobile Handsets & Applications: Strategies, Scenarios & Forecasts 2009-2014” prognozuje, że w 2014 r. na świecie zostanie sprzedanych 485 milionów „zielonych” telefonów. – Producenci dopiero rozpoczynają produkcję „zielonych” telefonów komórkowych, a poziom sprzedaży jest bardzo niski – wyjaśnia Windsor Holden z Juniper Research. – Nie spodziewamy się również, że dostawcy zaczną wprowadzać telefony wykonane wyłącznie z ekologicznych materiałów, podlegających całkowitemu recyclingowi. Tego typu materiały będą wprowadzane stopniowo do tradycyjnych słuchawek.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że bez wsparcia i promocji ze strony operatorów i producentów sprzedaż ekologicznych telefonów nie poszybuje w górę. Wpływ na ochronę środowiska mogą mieć też tzw. eko-aplikacje. Dzięki ich zastosowaniu będzie można kształtować proekologiczne zachowania użytkowników telefonów.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ