Nagrody dla 3M za zrównoważony rozwój

0

Amerykański koncern 3M otrzymał 20 kwietnia br. wyróżnienie Gold-Class, przyznawane firmom notowanym w ramach Dow Jones Sustainability Index za ekologiczne podejście w działalności biznesowej.

Dow Jones Sustainability Index to ranking 1000 firm, których działalność bazuje na modelu zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie Gold-Class przyznaje firma Sustainability Asset Management z siedzibą w Zurychu, zajmująca się inwestowaniem wyłącznie w przedsiębiorstwa, których działalność jest korzystna dla środowiska.

Za działalność ekologiczną i zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju koncern 3M niedawno otrzymał również – po raz szósty z rzędu – nagrodę Energy Star Sustained Excellence, przyznawaną przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) oraz Departament Energii (DOE).

– Od 1975 r. 3M kieruje się zasadami opracowanego przez firmę programu 3P (Pollution Prevention Pays) – mówi Keith J. Miller, manager ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w 3M Environmental, Health and Safety. – Program opiera się na filozofii wyeliminowania zanieczyszczeń u źródła, m.in. poprzez modyfikacje procesów produkcyjnych, zmiany w składzie i konstrukcji produktów oraz recykling i ponowne użycie odpadów.

Działania zmierzające do zmniejszenia wpływu na środowisko oraz wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju podejmowane są w oddziałach i zakładach produkcyjnych 3M na całym świecie. Zakład 3M Poland we Wrocławiu jako jeden z trzech zakładów firmy w Europie osiągnął zaplanowane na lata 2006–2009 cele dotyczące redukcji o 20% w stosunku do stanu z 2005 r. zużycia energii, wody oraz ilości wytwarzanych odpadów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ