Centrum Technik Sieciowych bada Green IT

0

Firma CTS – Centrum Technik Sieciowych – w październiku rozpoczyna realizację przeprowadzenia badania wśród polskich firm z zakresu Green IT – czyli Zielonego IT.

Działający przy Komisji Europejskiej Instytut Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju szacuje, że do 2015 roku w Unii Europejskiej zużycie energii elektrycznej przez urządzenia szerokopasmowego dostępu do Internetu może dochodzić do 50 TWh. Rosnące ceny energii oraz wzrastająca ekologiczna świadomość konsumentów sprawiać będą, że firmy będą zmuszone wprowadzać zasady Green IT.

Firma CTS w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w zakresie wiedzy związanej z wdrażaniem Green IT chce przeprowadzić wśród polskich małych i dużych firm badanie mające na celu określenie poziomu wiedzy związanej z wprowadzanie strategii oszczędzania energii.

Badanie podzielone będzie na następujące sfery:

  • ekologiczne rozwiązania IT
  • strategie Green IT
  • utylizacja sprzętu IT
  • regulacje prawne

Samo badanie przeprowadzone będzie przy pomocy aplikacji internetowej. Wyniki badania będą zaprezentowane w postaci raportu. Raport zawierać będzie także zalecenia jak opracowywać strategie związane z Green IT i jakie rozwiązania w zakresie ekologii energii firmy z sektora MSP powinny wdrażać.

Ankietę badania można znaleźć pod tym adresem http://cts.com.pl/Badanie-Green-IT

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ