Wielofunkcyjne routery Draytek

0

Firma Draytek wprowadza na rynek nowe routery z serii 2710. Wielozadaniowe urządzenia powinny spotkać się z zainteresowaniem klientów biznesowych.

Producent oferuje trzy modele routerów – Vigor 2710 w wersji podstawowej, 2710n wzbogaconej o sieć bezprzewodową oraz 2710Vn wyposażonej w funkcje VoIP i VLAN. Firmy powinny zwrócić uwagę zwłaszcza na dwa ostatnie urządzenia.

Vigor 2710 może pełnić rolę serwera VPN dla łączenia zdalnych sieci LAN oraz zdalnego dostępu pojedynczych stacji przez Internet. Z kolei wbudowany Access Point daje możliwość stworzenia do czterech niezależnych sieci bezprzewodowych z funkcją sterowania przepływem ruchu. Bezpieczeństwo gwarantuje wykorzystanie zabezpieczeń WPA/WPA2 i VPN over WLAN.

Zintegrowana brama VoIP, w którą wyposażony jest model 2710Vn, obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez Internet i sześć kont SIP u różnych dostawców VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych do routera. Dodatkowy port umożliwia nawiązanie połączenia za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP.

Złącze USB umożliwia podłączenie drukarki lub zewnętrznego modemu 3G, a będąca w przygotowaniu aktualizacja pozwoli wykorzystać go także do obsługi dysku przenośnego.

Administratorów rozległych sieci zainteresuje fakt, że urządzenia wyposażono w dwa poziomy zarządzania, które pozwalają na pełny lub ograniczony dostęp do zasobów urządzeń.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ