VMware wchodzi w narzędzia dla IoT

0

Producent przedstawił VMware Pulse IoT Center do zarządzania infrastrukturą Internetu Rzeczy (IoT). Zapewni ono zespołom ds. informatyki (IT) i automatyki przemysłowej (OT) kontrolę nad ich infrastrukturą IoT i połączonymi z siecią „rzeczami”. VMware Pulse IoT Center jest pierwszym rozwiązaniem z nowej serii produktów VMware dla IoT.

Klienci, którzy inwestują w IoT, muszą zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami podczas przechodzenia z fazy Proof of Concept do produkcyjnej. Dlatego poszukują łatwiejszego sposobu na śledzenie, wizualizowanie i zabezpieczanie tysięcy różnego rodzaju systemów brzegowych i połączonych urządzeń składających się na wdrożenie IoT. VMware Pulse IoT Center zmniejszy złożoność zarządzania infrastrukturą IoT klientów, sprawiając, że kontrolowanie wielu różnych „rzeczy” będzie równie łatwe jak jednej. Rozwiązanie także zwiększy niezawodność infrastruktury, zapewniając szczegółowy wgląd w czasie rzeczywistym w stan „rzeczy” i umożliwiając proaktywne reagowanie na anomalie, zanim pojawią się problemy. VMware Pulse IoT Center przyśpieszy zwrot z inwestycji (ROI), ułatwiając wdrażanie projektów IoT i ich skalowanie. Dodatkowo umożliwi zabezpieczanie „rzeczy”, sieci i jej brzegu oraz aplikacji, wzmacniając ochronę infrastruktury IoT i dostępu do danych.

Nowe rozwiązanie, stworzone z myślą o wdrożeniach IoT w przedsiębiorstwach, wykorzystuje istniejące sprawdzone technologie – rozwiązania VMware AirWatch (przy zarządzaniu urządzeniami) oraz z VMware vRealize Operations (przy monitorowaniu infrastruktury i diagnostyce). Rozwiązanie zaprojektowano, by spełniało specyficzne, złożone potrzeby zarówno zespołów IT, jak i OT oraz wspierało szeroki wybór systemów brzegowych i połączonych urządzeń. VMware Pulse IoT Center, które będzie można łatwo wdrażać zarówno lokalnie, jak i w formie usługi, przechodzi obecnie fazę testów beta u klientów z branży motoryzacyjnej, rozrywkowej, finansowej, ochrony zdrowia i przemysłu.

 

Uproszczona kontrola połączonych „rzeczy” obejmie:

  • Łatwiejsze uruchamianie, monitorowanie i zabezpieczanie wielu różnych systemów brzegowych IoT, połączonych urządzeń i aplikacji przy użyciu jednej konsoli;
  • Współdziałanie heterogenicznych systemów brzegowych i połączonych urządzeń, wykorzystujących rozmaity sprzęt, systemy operacyjne i protokoły komunikacyjne;
  • Określanie i nadzorowanie przy użyciu zaawansowanego i elastycznego mechanizmu opartego na regułach, gdzie i kiedy „rzeczy” powinny być zaktualizowane w bezprzewodowym trybie OTA albo wymienione.

 

Inteligentniejsze działanie: Na szczegółowy wgląd w czasie rzeczywistym w stan „rzeczy”, umożliwiający reagowanie na anomalie zanim pojawią się problemy, będą się składać:

  • Analityka i monitoring infrastruktury w czasie rzeczywistym;
  • Możliwość wizualizowania wszystkich systemów brzegowych, połączonych urządzeń i relacji między nimi (stanu, lokalizacji i zależności) w ramach poszczególnych przypadków zastosowań IoT;
  • Definiowanie wskaźników KPI, alarmów i działań.

Większa ochrona: Zabezpieczanie infrastruktury IoT, w tym: „rzeczy”, sieci i jej brzegu oraz aplikacji, obejmie:

  • Ograniczanie dostępu do danych przez tworzenie tuneli od punktu zbierania informacji do aplikacji – poprzez wykorzystania VMware NSX jako dodatkowego rozwiązania;
  • Skuteczne usuwanie danych z urządzeń, gdy ich bezpieczeństwo jest zagrożone;
  • Dostarczanie w trybie OTA aktualnego firmware i poprawek bezpieczeństwa oraz aktualizowanie oprogramowania – przy użyciu mechanizmu opartego na politykach.

Szybsze wprowadzanie innowacji: Na uproszczenie i przyśpieszenie wdrażania oraz skalowania IoT złożą się:

  • Łatwiejsze uruchamianie wdrożeń IoT za pomocą jednego narzędzia do zarządzania wszystkimi urządzeniami;
  • Skrócenie czasu uzyskiwania korzyści poprzez łatwiejsze uruchamianie urządzeń i ich późniejsze aktualizowanie;
  • Dynamiczne dostarczanie we właściwym czasie właściwych informacji do właściwych „rzeczy” – od brzegu sieci do chmury, w ramach zarządzania cyklem życia oprogramowania.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ