Strategiczny sojusz EMC i Cisco

0

EMC i Cisco rozszerzyły założenia strategicznego sojuszu, dzięki któremu ma stać się możliwe tworzenie centrów przetwarzania danych następnej generacji. Obie firmy będą także aktywnie współpracować nad rozbudową usług i rozwiązań informatycznych z użyciem platformy Cisco Unified Computing System (m.in. testowanie produktów pod kątem ich zgodności operacyjnej oraz rozbudowa centrów przetwarzania danych).

Cisco Unified Computing System — platforma centrum przetwarzania danych nowej generacji — łączy dostęp do pamięci masowej i zasoby sieciowe, dzięki czemu tworzy spójny system zoptymalizowany pod kątem wirtualizacji. Daje to klientom możliwość zastosowania nowych metod upraszczania złożonych centrów przetwarzania danych przy jednoczesnym obniżeniu kosztu posiadania poprzez zintegrowanie platformy Cisco Unified Computing System z ofertą EMC.

Firmy EMC i Cisco współpracują w dziedzinie sieciowej pamięci masowej na podstawie umowy OEM, która pozwala EMC na dystrybucję przełączników wielowarstwowych Cisco MDS i platformy Cisco Nexus 5000 w ramach rodziny produktów z dziedziny łączności EMC Connectrix. Na podstawie tej umowy firma EMC jako pierwszy producent rozwiązań pamięci masowej wprowadziła do swojej oferty przełącznik Fibre Channel over Ethernet (FCoE), bazujący na platformie Cisco Nexus 5000.

W przyszłości firmy skupią się na transformacji centrów przetwarzania danych, pomagając klientom
w określeniu poziomu, na którym się obecnie znajdują, i, co ważniejsze, w udoskonaleniu ich centrów przetwarzania danych tak, aby sprostały wyzwaniom przyszłości. W tym celu podejmą następujące działania:

  • Testowanie architektury zintegrowanych technologii i testowanie pod względem zgodności operacyjnej — EMC i Cisco nadal będą współpracować przy projektowaniu i testowaniu zintegrowanych technologii, które upraszczają środowiska informatyczne klientów i umożliwiają wdrożenie technologii obu firm. W najważniejszym obszarze, jakim jest zarządzanie zasobami infrastruktury informatycznej, EMC i Cisco skoncentrują się na funkcji wykrywania i mapowania zależności, automatycznej analizie pierwotnych przyczyn problemów oraz zarządzaniu konfiguracją opartym na regułach.
  • Tworzenie rozwiązań — firmy EMC i Cisco, razem z VMware, zainwestowały w stworzenie laboratorium rozwiązań technologicznych, które będzie pokazywało integrację technologii tych firm i pozwoli na rozwój nowych rozwiązań.
  • Usługi profesjonalne i pomoc techniczna — EMC i Cisco będą pogłębiać współpracę, oferując profesjonalne usługi, które pomogą klientom rozwijać ich centra przetwarzania danych i szybciej czerpać korzyści z potencjału rozwiązań technologicznych obu firm. Ponadto firmy rozbudują swoje zintegrowane centrum obsługi klienta, aby skuteczniej udzielać pomocy w sprawach związanych z centrami przetwarzania danych nowej generacji.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ