Sprzęt Suna zostanie w Oraclu?

0

Szefowie firm Oracle i Sun Microsystems w pośredni sposób poinformowali o przyszłości sprzętowej oferty Sun Microsystems po przejęciu przez Oracle’a (plotki mówiły o kupieniu tego segmentu przez HP).

Obaj panowie zapowiedzieli, że jako platforma sprzętowa do nowej wersji urządzenia Oracle Exadata Database Machine będzie wykorzystany właśnie sprzęt Sun Microsystems (wcześniej wykorzystywano serwery HP).

Rozwiązanie Exadata Database Machine jest przeznaczone do wykorzystania w hurtowniach danych oraz do przetwarzania bardzo dużej liczby transakcji online (OnLine Transaction Processing, OLTP). Oracle podkreśla, że wersja 2 tego rozwiązania jest najszybszą maszyną do tego celu na świecie (jako że poprzednia była już najszybsza, a ta jest dodatkowo dwukrotnie szybsza od poprzedniej).

Do budowy rozwiązania Exadata Database Machine wykorzystano tradycyjne komponenty sprzętowe od firmy Sun (uzupełnione o technologię FlashFire, znacznie powiększającą wydajność i skalowalność przy przetwarzaniu transakcji online) oraz oprogramowanie bazodanowe Oracle Database 11g Release 2 i Oracle Exadata Storage Server Software Release 11.2.

Firmy Oracle i Sun podkreślają, że nowe rozwiązanie w porównaniu z poprzednim ma o 80% szybszy procesor (Intel Xeon-Nehalem), o 50% szybsze dyski (600 GB SAS 6 Gb/s), o 200% szybszą pamięć RAM (DDR3), o 125% więcej pamięci (72 GB na serwer) i o 100% szybsze łącza sieciowe (40 Gb/s InfiniBand).

Do sprzedaży trafiły cztery modele rozwiązania Exadata Database Machine Version 2:

  • pełna szafa (8 serwerów bazodanowych i 14 serwerów storage),
  • pół szafy (4 serwery bazodanowe i 7 serwerów storage),
  • ćwierć szafy (2 serwery bazodanowe i 3 serwery storage),
  • system podstawowy (jeden serwer bazodanowy i jeden serwer storage).
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ