Platforma do personalizacji usług

0

Platforma usługowa 8661 Directory Server udostępniona przez Alcatel-Lucent umożliwia operatorom tworzenie i wdrażanie spersonalizowanych usług Web 2.0, świadczonych w sieciach przewodowych i bezprzewodowych. Autorem rozwiązania jest firma UnboundID Corporation, ale jego sprzedażą zajmie się wyłącznie Alcatel-Lucent.

Serwer katalogowy może czasie rzeczywistym udostępniać różne rodzaje usług, jak mobilne usługi multimedialne, rozrywka, portale społecznościowe, reklama i aplikacje biurowe. Jest to możliwie dzięki centralizacji danych osobowych i tożsamości użytkowników oraz ich preferencji i wymagań dotyczących prywatności.

Nowy produkt umożliwia na przykład anglojęzycznemu turyście odwiedzającemu Niemcy przeglądanie stron internetowych w języku angielskim, ponieważ sieć będzie znać jego preferencje językowe. Inny przykład: jeżeli serwer wie, że abonent lubi określony napój podawany w kawiarniach, może śledzić jego położenie i skierować go do najbliższej kawiarni wraz z elektronicznym kodem rabatowym.

Serwer katalogowy, który jest zgodny z modelem udostępniania aplikacji firmy Alcatel-Lucent, oferuje zestaw otwartych interfejsów programowania, które umożliwią operatorowi tworzenie nowych usług, samodzielnie lub we współpracy z programistami z innych firm.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ