Pierwsze uruchomienie stacji bazowej LTE

0

Ericsson i operator TeliaSonera poinformowały o pierwszym na świecie uruchomieniu stacji bazowej LTE w sieci komercyjnej.

Stacja ma być częścią komercyjnej sieci, której uruchomienie w całości zaplanowano na 2010 rok. Umożliwi to osiąganie znacznie wyższych przepustowości niż dostępne dzisiaj w ramach szerokopasmowego mobilnego Internetu. Dzięki takiej sieci mieszkańcy Sztokholmu będą mogli być stale podłączeni do sieci, aby korzystać z wysokiej jakości serwisów dostępnych również wtedy, gdy są oni w ruchu.

„Ujawnione przez nas komercyjne uruchomienie stacji bazowej pokazuje, że LTE nie jest już dłużej pieśnią przyszłości, tylko tym, co dzieje się tu i teraz” – powiedział Ulf Ewaldsson Vice President oraz Szef Produktów Radiowych.

LTE umożliwia oferuje wysokie szybkości pobierania i wysyłania oraz krótkie czasy opóźnień. Ericsson już zademonstrował rozwiązanie LTE ze szczytową szybkością 160Mbit/s. LTE może być wdrożone zarówno w nowych jak i istniejących zakresach. Zastosowanie technologii minimalizuje koszty operacyjne i utrzymania sieci.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ