Nowe urządzenia Ubiquiti w ofercie Senetic.

0

Ubiquiti zaprezentowało nowe produkty z flagowej linii UniFi. Na liście nowości znajdują się: UAP-AC-Lite, UAP-AC-LR, UAP-AC-PRO oraz UAP-AC-EDU. Produkty oferowane są przez firmę Senetic.

Jednym z najciekawszych produktów jest UAP-AC-EDU – punkt dostępowy pracujący w nowym standardzie AC z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem. Urządzenie może pracować w dwóch zakresach jednocześnie (2,4 i 5 GHZ). Dzięki wsparciu MIMO 3×3 dla każdej z częstotliwości transmisja danych może osiągnąć 450 Mb/s przy połączeniu z częstotliwością 2,4 GHz i 1300 Mb/s przy częstotliwości 5 GHz. Rozwiązanie zapewnia też utrzymanie wysokiej jakości połączenia dla dużej liczby użytkowników podłączonych do jednego punktu jednocześnie. Model jest wstecznie kompatybilny z pozostałymi urządzeniami UniFi, co ułatwia integrację z istniejącą infrastrukturą Wi-Fi. Jest wyposażony w dwa porty Gigabit Ethernet. Produkt jest zasilany kompatybilnym ze standardami 802.3at i 802.3af napięciem 48V, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego źródła energii.

Podobnie jak w poprzednim modelu, UAP-AC-EDU wyposażono w wygodny uchwyt montażowy. Zmianie uległy wymiary urządzenia, co jest podyktowane zastosowaniem nowego typu anten zapewniających lepsze pokrycie obszaru oraz stabilniejszą komunikację z urządzeniami znajdującymi się dalej od punktu dostępowego. Najważniejszą innowacją jest wbudowanie głośnika i mikrofonów w urządzeniu oraz integracja obsługi peryferii z kontrolerem UniFi. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość wykorzystania smartfona do obsługi mikrofonu i głośnika, co znacząco obniża koszty wdrożenia systemów audio w lokalizacjach publicznych (np. kawiarniach czy restauracjach). Moc wyjściowa modelu to 94 dB, a zakres częstotliwości mieści się między 100 a 20 tys. Hz. Wbudowanie mikrofonu wielokierunkowego zapewnia bardzo dobrą jakość odbieranego dźwięku.

Inżynierowie oraz programiści Ubiquiti intensywnie pracują nad możliwością zastosowania tego urządzenia jako rozszerzenia telefonii VoIP, co sprawdzi się m.in. w biurach czy salach konferencyjnych. Poszerzenie oferty producenta potwierdza wysoką pozycję na rynku konkurencyjnych rozwiązań. Dzięki łatwemu procesowi wdrożenia w nowych lokalizacjach i intuicyjnej modernizacji istniejących struktur nowe punkty dostępu z powodzeniem sprawdzą się w wielu środowiskach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ