Nowe punkty dostępu D-Linka

0

D-Link wprowadza do sprzedaży nowe punkty dostępowe DAP-1353 i DAP-1522 przeznaczone do małych sieci biurowych. DAP-1353 wyróżnia się możliwością pracy w pięciu różnych trybach, a DAP-1522 to pierwszy w ofercie D-Linka dwuzakresowy (2,4 i 5 GHz) Access Point.

DAP-1353 może pełnić funkcję centralnego punktu dostępowego, klienta AP dla innego punktu dostępowego, mostka łączącego dwie bezprzewodowe grupy robocze, mostka i centralnego punktu dostępowego jednocześnie, wzmacniacza pozwalającego na przedłużenie zasięgu sygnału radiowego. Pracując w trybie AP, nowy DAP-1353 obsługuje wiele identyfikatorów SSID. W praktyce pozwala to na stworzenie kilku wirtualnych punktów dostępowych o różnym stopniu zabezpieczenia i dostępności. Dzięki temu można udostępnić łącze internetowe gościom przy jednoczesnym ograniczeniu dostępu do wewnętrznej sieci. Nowy punkt dostępowy jest zgodny z najnowszym draftem standardu 802.11n

Z kolei DAP-1522 może pełnić funkcję centralnego punktu dostępowego i mostu łączącego dwie odrębne sieci. Nowy punkt dostępowy sprawdza się w zastosowaniach multimedialnych. Dual band pozwala wybrać do transmisji danych mniej zatłoczone pasmo. Natomiast funkcja Quality of Service (QoS) umożliwia nadawanie priorytetów poszczególnym rodzajom przesyłanych danych. DAP-1522 wyposażono w cztery gigabitowe porty Ethernetowe, do których można podpiąć między innymi pamięć masową, konsolę do gier czy cyfrowy adapter multimedialny. Producent zwraca również uwagę na nową funkcjonalność D-Link Green. Jej rola polega na rozpoznaniu, czy podłączone urządzenia mają włączone zasilanie oraz określa przybliżoną długość kabla sieciowego, co pozwala na regulację mocy na danym porcie. Poza tym użytkownik może zaprogramować wyłączanie w określonych godzinach funkcji Wi-Fi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ