NetIQ Sentinel 7 z certyfikatem Common Criteria EAL 3+

0

Oprogramowanie NetIQ Sentinel 7, rozwiązanie do zarządzania zdarzeniami i informacją o bezpieczeństwie typu SIEM, rozwijane wcześniej przez firmę Novell, otrzymało certyfikatu potwierdzającego zgodność z najbardziej wyśrubowanymi w branży normami bezpieczeństwa. Certyfikat jest wynikiem działań NetIQ, mających na celu tworzenie bezpiecznych rozwiązań, zgodnych z wymaganiami przepisów państwowych i potrzebami użytkowników.

Certyfikat bezpieczeństwa Common Criteria jest znany na całym świecie. Instytucje państwowe oraz przedsiębiorstwa często wymagają go od dostawców rozwiązań IT. Dzięki niemu każda organizacja, która wybierze rozwiązanie SIEM od firmy NetIQ w celu eliminacji zagrożeń i ochrony danych, może mieć pewność, że NetIQ Sentinel Version 7.0.1 spełnia wymagania Common Criteria EAL 3+ zgodnie z definicją ISO/IEC 15408.

Certyfikat Common Criteria przyznano w efekcie badań przeprowadzonych przez firmę Electronic Warfare Associates – Canada, Ltd. (EWA-Canada), posiadającą akredytację Standards Council of Canada i zezwolenie CSEC (Communications Security Establishment Canada) na weryfikację zgodności z Common Criteria for Information Technology Security Evaluation (CC) w oparciu o Canadian Common Criteria Evaluation and Certification Scheme (CCS).

Uzyskanie certyfikatu przez rozwiązanie Sentinel jest potwierdzeniem zaangażowania firmy NetIQ w rozwijanie produktów zgodnych z najostrzejszymi międzynarodowymi normami bezpieczeństwa informatycznego – mówi Erin Connor, dyrektor Laboratorium Zgodności z Common Criteria w EWA-Canada. Nabywcy rozwiązania Sentinel mogą być pewni, że będzie ono niezawodnym uzupełnieniem ich zabezpieczeń, objętym wszelką niezbędną pomocą techniczną firmy NetIQ.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ