Monitorowanie i optymalizacja wydajności aplikacji

0

Blue Coat wprowadza nowe wersje aplikacji IntelligenceCenter oraz urządzeń PacketShaper, które zwiększają dostępność danych i kontrolę nad aplikacjami. Produkty te są częścią pakietu Application Delivery Networks służącego do optymalizacji pracy sieci.

IntelligenceCenter, aplikacja monitorująca, została wyposażona w nowe narzędzie Application Performance Dashboard, które udostępnia informacje o wydajności wykorzystywanych aplikacji, z podziałem na poszczególnych użytkowników. Umożliwia to monitorowanie usług świadczonych w ramach umów SLA. Narzędzia alarmuje administratrora, gdy zostaną przekroczone określone wartości wybranych parametrów, np. czas reakcji.

Wtedy do akcji wkracza PacketShaper, który służy do ustalania priorytetów aplikacji do korzystania z łączy sieciowych oraz oferuje inne techniki przyspieszające transmisję danych. Nowe oprogramowanie w urządzeniach PacketShaper umożliwia użytkownikom definiowanie własnych aplikacji.

Narzędzie Application Performance Dashboard jest częścią oprogramowania IntelligenceCenter w wersji 2.1 i jest dostępne w firmie Veracomp, będącej wyłącznym dystrubutorem produktów Blue Coat w Polsce. Użytkownicy posiadający wspomnianą aplikację oraz aktywny kontrakt na pomoc techniczną będą mogli pobrać je jako bezpłatną aktualizację. Aplikacja IntelligenceCenter jest instalowana na serwerze dedykowanym i współpracuje z urządzeniami PacketShaper.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ