Intel potwierdza wsparcie dla WiMAX’a

0

Intel zareagował na zarzuty, że ogranicza swoje zaangażowanie w rozwój WiMAX’a, wyjaśniając, że zmiany organizacyjne, które nastąpiły wewnątrz firmy, nie miały wpływu na wsparcie, jakie daje tej technologii.

Producent rozwiązał swój dział WiMAX Program Office, którego zadaniem było promowanie i rozwój technologii związanych z WiMAX’em. Jednak firma nie wycofuje się z rozwoju tej technologii, a pracownicy tego działu zostali przeniesieni do innych oddziałów: Mobile Wireless Group (MWG), PC Client Group (PCCG) oraz Sales and Marketing (SMG), w zależności od umiejętności.

Intel wyjaśnia, że dział WiMAX Program Office funkcjonował od pięciu lat, a reorganizacja nie jest niczym niezwykłym. Kiedy Intel angażuje się w rozwój nowej technologii, z reguły powołuje biuro mające ją promować. Gdy technologia staje się dojrzała, biuro jest rozwiązywane, a pracownicy przenoszeni do innych działów firmy. Intel utworzył podobne biura dla Wi-Fi oraz dla Apple, gdy ten migrował na procesory x86.

„Intel nadal będzie jednym z głównym promotorów WiMAX’a. Jest to preferowana przez nas technologia, która umożliwia szerokopasmową, bezprzewodową transmisję danych, a obecne zmiany organizacyjne nie mają wpływu na nasze zaangażowanie” – powiedział Bill Kircos, rzecznik Intela.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ