HUAWEI eLTE Rapid System docenione przez resort bezpieczeństwa

0

Rozwiązanie HUAWEI eLTE Rapid System, zgłoszone przez firmę SEQUENCE, zostało nagrodzone w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015. Wydarzenie wyłoniło najlepsze projekty w zakresie rozwoju i modernizacji służb mundurowych.

Gala Finałowa na której rozdano nagrody, odbyła się 18 czerwca w Centrum Prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie. Na uroczystość przybyli przedstawiciele resortów bezpieczeństwa, a honorowym patronatem objął ją szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta RP, Minister Stanisław Koziej.

System eLTE Rapid przeznaczony jest do stosowania w sytuacjach wymagających szybkiego uruchomienia wydzielonej sieci dyspozytorskiej o ograniczonym obszarze działania np. na potrzeby obsługi imprez plenerowych, zastosowania w obszarach katastrof itp.

Multimedialna sieć „HUAWEI eLTE Rapid System” pozwala zbudować w 15 minut wewnętrzną sieć łączności bezprzewodowej, w dowolnych warunkach i niezależnie od operatorów sieci komórkowych. Umożliwia przesyłanie głosu, obrazów oraz dowolnej transmisji danych w sytuacji braku łączności w ogólnokrajowych systemach lub w przypadku konieczności zapewnienia bezpieczeństwa przed przejęciem transmitowanych danych.

Jeden system może być jednocześnie wykorzystywany przez 100 użytkowników, w 40 równoczesnych połączeniach telefonicznych oraz 20 równoczesnych strumieniach transmisji obrazu. Zbudowana na bazie systemu eLTE Rapid sieć może pracować w różnych pasmach od 400 MHz poprzez 1,4 GHz, do pasma 1,8 GHz i może mieć zasięg o promieniu nawet 6 km.

System HUAWEI eLTE Rapid dzięki specjalnej budowie i zabezpieczeniom może być transportowany na plecach oraz na pojeździe. Wytrzymuje jazdę w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Pracuje niezawodnie w różnych warunkach klimatycznych, szerokim zakresie temperatur, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego. Urządzenie jest zapakowane w 3 wytrzymałe skrzynie o wadze 35 kg każda oraz boks z anteną o wadze 17 kg.

Lider Bezpieczeństwa Państwa organizowany jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych. Organizacja co roku wyłania najlepsze rozwiązania w zakresie modernizacji uzbrojenia, sprzętu wojskowego oraz wyposażenia indywidualnego żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.

HUAWEI eLTE Rapid System

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ