HP wprowadza nowe serwery ProLiant G7

0

Producent poinformował o rozszerzeniu oferty o dwie nowe platformy serwerowe z serii HP ProLiant G7 oraz udostępnieniu nowej wersji oprogramowania do zarządzania serwerami, która usprawnia działanie systemów i zwiększa ich wydajność.

Wprowadzone właśnie serwery stelażowe HP ProLiant DL360 G7 oraz DL380 G7 to podstawowy element architektury Converged Infrastructure. Zawierają zaawansowane funkcje zarządzania i zapewniają znaczne zwiększenie sprawności energetycznej. Serwer HP ProLiant DL360 G7 ma dwukrotnie większą przepustowością interfejsów sieciowych w porównaniu z wersją G6. Oba nowe modele można wyposażyć w 192 GB pamięci DDR3 w 18 gniazdach DIMM oraz cztery porty sieciowe.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, nowością jest konsola Advanced Integrated Lights-Out 3 (iLO 3), która jest ośmiokrotnie szybsza niż jej poprzednia wersja, co zwiększa szybkość pracy administratorów. Jest to możliwe m.in. dzięki uproszczonemu interfejsowi.
Obniżenie poboru mocy było możliwe głównie dzięki dwóm technologiom: Sea of Sensors oraz Dynamic Power Camping. Pierwsza z nich optymalizuje chłodzenie systemu i poprawia efektywność dzięki automatycznemu monitorowaniu i sterowaniu warunkami termicznymi za pomocą 32 inteligentnych sensorów rozmieszczonych wewnątrz serwera. Z kolei Dynamic Power Camping udostępnia administratorom IT funkcje monitorowania i zarządzania poborem energii każdego z serwerów.

Ceny podstawowych modeli serwerów HP ProLiant DL360 G7 zaczynają się od 1760 euro, a serwerów HP ProLiant DL380 G7 od 2005 euro.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ