Cloud computing oczami Riverbed

0


Producent ogłosił zamiary rozwoju produktów z obszaru cloud computing. W 2010 r. Riverbed rozpocznie wprowadzanie rozwiązań, które zwiększą korzyści z przyspieszenia aplikacji i przechowywania danych w publicznych chmurach obliczeniowych.

Pierwszym z nowych produktów będzie wirtualne urządzenie Steelhead przeznaczone do pracy w środowisku cloud computing. Jest to narzędzie do optymalizacji sieci WAN. Ponadto firma wprowadzi nową technologię przyspieszającą składowania danych w chmurze. Oferta jest przeznaczona do stosowania w różnych modelach cloud computing: chmurach prywatnych, publicznych i hybrydowych.

Rodzina produktów Steelhead oferuje firmom różnej wielkości akcelerację aplikacji oraz danych w oddziałach, prywatnych centra przetwarzania danych oraz u pracowników mobilnych. Zademonstrowane rozwiązanie, tzw. wirtualny Steelhead dla chmury przyspiesza działanie aplikacji i transfery danych. Podczas pierwszej publicznej demonstracji produktu pokazano jego działanie w środowisku Amazon AWS.

Z punktu widzenia wielu klientów migracja danych do chmury obliczeniowej stanowi atrakcyjną kosztowo i operacyjnie alternatywę. Ponieważ potrzeby w tym obszarze rosną coraz szybciej, wielu menedżerów IT chce mieć zewnętrzne wsparcie w ich zaspokajaniu, np. cloud computing. Jednak proces ten skutecznie blokowały m.in. obawy przed utratą wydajności. Z tego względu akceleracja połączeń WAN z chmurą jest czynnikiem, który może mieć wyraźny wpływ na szybszą popularyzację tego modelu przechowywania danych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ